صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

درخواست مقامات سازمان ملل برای همکاری در بهبود اوضاع منطقه غزه

2019-05-14 10:54:38

به گزارش خبرگزاری شین هوا، نیکلای مولتانف، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه، روز دوشنبه 23 اردیبهشت/ ثور، 13 مه در غزه از همه طرفهای مربوط درخواست کرد با تلاش بیشتر، وضعیت آتش بس کنونی را تحکیم کنند تا اوضاع منطقه غزه بهبود یابد.

هماهنگ کنندۀ ویژۀ سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه گفت: بهبود زندگی فلسطینیها در غزه، به همکاری همگان از جمله تشکیلات خودگردان فلسطین، مصر و اسرائیل نیازمند است. امور سازمان ملل برای کاهش رنج و آسیبهای ساکنان غزه به خوبی پیشرفت کرده و سازمان ملل همچنان همراه با همه طرفها برای حفظ آرامش اوضاع و تامین اجرای همۀ پروژه های انساندوستانه تلاش خواهد کرد. هدف سازمان ملل رفع محاصرۀ منطقۀ غزه است.

در سال 2007، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) حق کنترل غزه را به دست آورد و از آن زمان اسرائیل محاصرۀ شدیدی را بر این منطقه به اجرا گذاشت. از 14 اردیبهشت، 4 مه گروههای مسلح فلسطین در غزه با نیروی نظامی اسرائیل وارد درگیری گسترده ای شدند. تا زمان آتش بس بامداد 16 اردیبهشت، 6 مه، گروههای مسلح فلسطینی حدود 690 موشک از غزه به اسرائیل پرتاب کردند که بر اثر آن 4 اسرائیلی کشته و بیش از 70 تن دیگر زخمی شدند. نظامیان اسرائیل نیز به بیش از 350 هدف در غزه حمله کرد که باعث کشته شدن 27 فلسطینی شد.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی