صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

فرانسه، آلمان، انگلستان و اتحادیه اروپا نسبت به نصب سانتریفیوژهای جدید توسط ایران ابراز نگرانی جدی کردند

2019-09-14 17:19:29

سخنگویان وزارت خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان و فدریکا موگرینی نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور امنیتی و سیاست خارجه روز شنبه 22 شهریور/ 13 سپتامبر در بیانیه مشترکی نسبت به نصب سانتریفیوژهای جدید توسط ایران بدون رعایت محدودیت های برجام ابراز نگرانی جدی کردند .

در بیانیه مشترکی که توسط وزارت امور خارجه فرانسه در همین روز صادر شد، آمده است که برجام در خطر از بین رفتن است. فرانسه، آلمان و انگلستان و اتحادیه اروپا ضمن ابراز نگرانی جدی از وخیم شدن اوضاع گفتند که تنها با تلاش های دیپلماتیک می توان از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کرد و باید روند مذاکرات از سر گرفته شود.

در این بیانیه آمده است كه فرانسه ، آلمان و انگلیس و اتحادیه اروپا به حمایت از برجام ادامه خواهند داد و از ایران می خواهند از اتخاذ هر گونه اقدام جدید که به نقض برجام منجر شود اجتناب کند و همچنین در مورد موضوعات مرتبط با آژانس بین المللی انرژی اتمی با این نهاد همکاری كند.

ایران 16 شهریور / 7 سپتامبر اعلام کرد که به عنوان مرحله سوم تعلیق اجرای برجام ایران "سانتریفیوژهای پیشرفته" را برای افزایش غنی سازی اورانیوم راه اندازی کرده است. پیش از این، ایران محدودیت های برجام را در دو مرحله از جمله محدودیت های اورانیوم غنی شده و ذخایر آب سنگین و محدودیت درصد غنی سازی اورانیوم را کنار گذاشته بود. آژانس بین المللی انرژی اتمی بیانیه ای را در تاریخ 18 شهریور/ 9 سپتامبر منتشر کرد که بر اساس آن در ایران سانتریفیوژهای جدیدی نصب شده که بیشتر محدودیت های برجام را رعایت نمی کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی