اهدای خون داوطلبانه بیش از صد ایرانی در گوانگ جو

2016-10-14 18:51:19

اهدای خون داوطلبانه بیش از صد ایرانی در گوانگ جو

 مرکز خون شهر گوانگ جو بار دیگر پذیرای گروهی از دوستان خارجی شد. 150 نفر از دوستان ایرانی از جمله، علیرضا سالاریان سرکنسولگر ایران در گوانگ جو به همراه همسرش به طور داوطلبانه خون اهدا کردند.

در این روز، دوستان ایرانی همراه با خانواده های خود با پوشیدن لباس یکدست و با همراه داشتن پارچه نوشته با نقش پرچم چین و ایران وارد مرکز خون شهر گوانگ جو شدند. در این پارچه نوشته، نمادهای دو کشور مانند برج آزادی تهران و تندیس پنج گوسفند شهر گوانگ جو نیز دیده می شد. علاوه بر آن، شعار "فداکاری و به اشتراک‌گذاشتن عشق" به زبان چینی و فارسی نوشته شده بود.

اهدای خون داوطلبانه بیش از صد ایرانی در گوانگ جو

آقای علی که برای دومین بار در گوانگ جو خون اهدا می کند، بیان کرد:هنگامی که ما ایرانیان در شهر گوانگ جو به خون نیاز داریم، مردم محلی، خون خود را اهدا می کنند. به این سبب، منطقی است که ما هم به طور گروهی خون خود را اهدا کنیم.

مرکز خون شهر گوانگ جو با اعزام اتوبوس اختصاصی دوستان ایرانی را انتقال داده و با آویختن پارچه نوشته از فداکاری آنان قدردانی کرد. 

وانگ چوان شی، معاون مرکز خون شهر گوانگ جو به خبرنگاران گفت: اهدای خون از سوی دوستان خارجی نه تنها نماد دوستی دو کشور چین و ایران است بلکه برخی از نمونه های خون این دوستان از نوع کمیاب"خون پاندا" است که میزان آن به حدود 2 تا 3 در صد می رسد.

 میزان خون پاندا در چین تنها 0.3 در صد است. از این رو، خون دوستان ایرانی واقعا به آدم‌هایی کمک می کند که به نوع خون کمیاب نیاز دارند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی