ابتکار: 30 میلیارد دلار خسارت آلودگی هوا در سال/ مصرف انرژی در ایران 9 برابر جهان است

2016-10-19 22:12:29 CRI 国际在线

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایران خسارات وارد آمده از آلودگی هوا را 30میلیارد دلار درسال اعلام کرد و گفت مصرف انرژی در ایران 9برابر متوسط مصرف در کشورهای صنعتی است.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار که به عنوان نماینده دولت در حمایت از لایحه نحوه جلوگیری از آلودگی هوا در جلسه علنی روز چهارشنبه سخنرانی می کرد، گفت: ما تنها در بخشی از روستاها در کشور هوای سالم داریم و جلوگیری از آلودگی هوا از اهمیت بالایی برخوردار است لذا این لایحه با همکاری همه بخش های اجرایی و وزارتخانه ها تدوین شده و لایحه ای کارآمد و به روز است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه از 20 سال پیش قوانینی در ارتباط با آلودگی هوا در کشور داشتیم که امروز باید آنها را روزآمد کنیم، تصریح کرد: در لایحه جدید این اتفاق افتاده و بخشی از مواد آن مرتبط با چالش های جدیدی نظیر آلودگی هواست که مشکلات فراوانی را برای کشور ایجاد کرده است.

معاون رییس جمهوری ایران خاطر نشان کرد: مساله مهم این است که از سال گذشته که سیاست های کلی نظام در موضوع محیط زیست توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، توانستیم لایحه جامع و کاملی را تقدیم مجلس کنیم و امیدواریم این قانون مورد موافقت نمایندگان قرار گیرد.

ابتکار ادامه داد: باید به این نکته توجه کنیم که براساس مطالعات انجام شده،مردم از ناحیه آلودگی هوا سالانه حدود 30 میلیارد دلار خسارت می بینند و امروز نیز به این خسارت ها، خسارت ناشی از گرد و غبار هم اضافه شد.

وی با بیان اینکه اگر بتوانیم فقط الگوی مصرف سوخت را در کشور و صنایع اصلاح کنیم، بسیاری از مشکلاتمان حل می شود، تصریح کرد: منابع ملی ما در بخش انرژی با سرعت زیاد در حال اتلاف است، 9 برابر متوسط جهانی با مصرف انرژی مواجهیم و سهم ما در گازهای گلخانه ای در حال افزایش است؛

معاون رئیس جمهوری ایران خاطرنشان کرد: این لایحه دقیقا در راستای بهبود مشکلات و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی تنظیم شده و به این موضوع تاکید دارد که اگر قوانین مرتبط با آلودگی هوا به روز شود، می توانیم بسیاری از هزینه ها را مدیریت کنیم.

ابتکار اظهار داشت: با تصویب جزئیات لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا این پیام را به دنیا بدهیم که کشور ما یک قانون کارآمد و به روز برای مقابله با گسترش آلودگی و تولید گازهای گلخانه ای دارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی