کشته شدن پنج دیپلمات امارات متحده عربی در اثر انفجاری در افغانستان

2017-01-11 19:35:10

به گزارش خبرگزاری شین هوا، وزارت خارجه امارات متحده عربی روز چهارشنبه 11 ژانویه ( 22 دی) تایید کرد که پنج دیپلمات این کشور در  بمب‌گذاری انجام شده در شهر قندهار افغانستان که روز 10 ژانویه رخ داد، جان باخته‎اند. بر این اساس، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رییس جمهوری امارات متحده عربی سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

وزارت خارجه امارات متحده عربی با انتشار بیانیه‎ای اعلام کرد، دولت این کشور به شدت این حمله تروریستی وحشیانه را محکوم می‎کند. رییس جمهوری این کشور نیز ضمن تسلیت گفتن به بستگان قربانیان این حادثه از ارگان‎های دولتی سراسر کشور خواست به نشانه عزاداری پرچم‌‎ها را به حالت نیمه افراشته درآورند. در بیانیه این وزارت‎خانه، ضمن انتشار اسم این پنج دیپلمات  آمده است: این پنج نفر در کشور افغانستان که در اثر جنگ دچار مصائب و آسیب‎های فراوان شده ‌است، درحال انجام امور انسان‎دوستانه، آموزشی و توسعه بوده‎اند.

در این بیانیه هم‌چنین مطرح شده است: وزارت خارجه و نیروهای مسلح امارات متحده عربی همراه با دولت افغانستان در حال بررسی این حمله تروریستی است.

شامگاه روز سه‌شنبه به وقت محلی، در اثر انفجار یک بمب در یکی از هتل‎های دولتی شهر قندهار، دست‎کم 7 تن شامل پنج دیپلمات امارات متحده عربی کشته و 18 تن دیگر زخمی شدند.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی