جشنواره فیلم های ایرانی در بلگراد اغاز شد

2017-02-10 20:17:37 国际在线

شانزدهمین جشنواره فیلم های ایرانی به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور سفیر، رایزن فرهنگی، اعضای نهادهای ایرانی، ایرانیان مقیم و جمع کثیری از شهروندان صربستانی در 'موزه سینمایی کینوتکا' صربستان در بلگراد برگزار شد.


به گزارش ایرنا، در این جشنواره که شامگاه چهارشنبه آغاز شد «ماریان وویوویچ» رئیس موزه سینمایی به همکاری‌های دیرین رایزنی فرهنگی سفارت ایران در بلگراد با موزه سینمایی 'کینوتکا' صربستان و توسعه این همکاری ها در سال های اخیر اشاره‌ کرد.

«حسین ملاعبداللهی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز با اشاره به ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: خوشحالم که این فرصت را یافتم تا در ایام دهه فجر که ایام جشن مردم ایران برای پاسداشت پیروزی انقلاب اسلامی و تأسیس جمهوری اسلامی است در کنار شما باشم.

سفیر کشورمان ضمن تشکر صمیمانه از مدیر موزه سینمائی بلگراد برای همکاری های مؤثر وی جهت برگزاری جشنواره فیلم ایران در بلگراد از دولت و مقامات عالی رتبه صربستان نیز بخاطر همکاری های بسیار دوستانه و مؤثر آنان تشکر کرد.

وی با اشاره به برگزاری همزمان جشنواره فیلم و موسیقی ایرانی در بلگراد و برخی دیگر از شهر های صربستان اظهار داشت: بی‌تردید این نوع مراسم فرهنگی زمینه ساز نزدیکی و شناخت هرچه بیشتر مردم دو کشور را فراهم می آورد.

ملاعبداللهی با اشاره به شهرت جهانی سینمای ایران گفت: آنچه در جشنواره فیلم ایران شاهد آن خواهیم بود گزیده ای از فیلم های متنوع فیلمسازان مشهور ایرانی از جمله ساخته های مرحوم کیارستمی است که محور اصلی پیام های وی در فیلم هایش صلح و دوستی با توجه عمیق به مناسبات انسانی است.

سفیر کشورمان همچنین سال جدید میلادی را به کلیه شرکت کنندگان در مراسم تبریک گفت و برای ملت و دولت صربستان در سال جدید خوشبختی و موفقیت روزافزون آرزو کرد.

شانزدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بلگراد به مدت شش روز از چهارشنبه 20 آغاز گردید تا دوشنبه 25 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم‌های 'خانه دوست کجاست' اثر عباس کیارستمی به یادبود این هنرمند تازه درگذشته، 'ملبورن' اثر نیما جاویدی، ' ماهی و گربه'از شهرام مکری، 'بادیگارد' از ابراهیم حاتمی کیا ، 'کفش هایم کو' اثر کیومرث پوراحمد و 'طعم شیرین خیال' کاری از کمال تبریزی در این جشنواره به اکران درمی آید.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی