حضور 30 شرکت در نمایشگاه فرش دستباف گلستان

2017-02-13 20:37:17 国际在线

نخستین نمایشگاه فرش دستباف و صنایع وابسته به آن از روز سه شنبه با حضور 30 شرکت تولید کننده و ارائه هنردست های هنرمندان گلستانی در محل نمایشگاه های بین المللی استان در گرگان گشایش می یابد.


مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان؛ هدف از برگزاری نمایشگاه فرش دستبافت را تلاش در جهت ارتقای کیفیت فرش تولیدی، معرفی توانمندی فرش دستبافت استان و بازاریابی برای عرضه تولیدات و دستبافته ها بیان کرد و گفت: برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند ظرفیت خوبی برای صادرات غیرنفتی استان نیز فراهم کند.

مهرداد یزدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نمایشگاه به مدت چهار روز و با حضور شرکت های تولید کننده فرش استان گلستان دایر و آماده بازدید علاقمندان از ساعت 15 تا 21 هر روز است.

به گزارش ایرنا گلستان از دیرباز مهد تولید فرش های دستباف از جمله فرش ترکمن بوده و طبق آمارها حدود 70 هزار بافنده فرش در این منطقه فعالیت دارند که بیشتر آنها بافنده فرش اصیل ترکمن هستند.

تار و پود فرش های ترکمن را اغلب زنان و دخترانی گره می زنند که از کودکی، یکی زیر دو تا رو، لالایی دلنواز مادران آنها بوده و امروز هنر آنها شهره جهان شده و بازارها و هنردوستان دنیا، خریدار دست بافته های آنان هستند.

فرش اصیل ترکمن ˈذهنی یا حفظی بافˈ است و زنان ترکمن در تولید این دست بافته، آرمان ها و اندیشه های خویش را با رنگ های دلخواه بر روی تار قالی گره می زنند تا تابلویی زیبا و مانا پیش روی بینندگان مجسم سازند.

بر روی فرش دستباف ترکمن در استان گلستان که گفته می شود بیش از شش هزار سال سابقه دارد در طول این سال ها بیش از ‎ 811طرح و نماد بافته شده است.

گلیم و جاجیم از دیگر دست بافته های مردم مناطق مختلف استان گلستان بویژه در نقاط روستایی و عشایری است.

استان گلستان در شمال کشور قرار دارد و جمعیت آن یک میلیون و 900 هزار نفر از مذاهب و اقوام گوناگون هستند.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی