معاون وزیر امور خارجه ایران: مسیر تعامل و دوستی با همسایگان و شرکای تجاری خود را دنبال می کنیم

2017-02-25 21:26:07 国际在线

ابراهیم رحیم پور، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه ایران گفت: مسیر تعامل و دوستی با همسایگان و شرکای تجاری خود را دنبال می کنیم تا در توسعه صادرات و رونق اقتصادی گام های بلند برداریم.

به گزارش رادیو بین المللی چین به نقل از مهر، ابراهیم رحیم پور پنج شنبه شب در جلسه اتاق بازرگانی با سفرای ۱۲ کشور گفت: بازدید سفرای خارجی از مراکز صنعتی، گردشگری قزوین موجب رضایت سفرا شده است و توانایی این منطقه را نشان می دهد.

وی افزود:دراستان قزوین نیروی انسانی ماهر وتوانمند وجود دارد که درکنار توان صادراتی، صنعتی، کشاورزی، خدماتی استان، قابلیت های ارزشمند دارد و می تواند جایگاه این منطقه را ارتقا بخشد.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه گفت: سفرای خارجی تحت تاثیر دیدنی های استان قزوین قرار گرفته اند و به طور حتم این سفر در اعزام هیات های خارجی بیشتر به این منطقه در آینده موثر خواهد بود.

وی بیان کرد: این دیدارها فرصت مغتنمی است تا نیازهای طرفین شناسایی شده و برای تامین آن اقدام شود و هدف ما تعامل و همکاری و دوستی با همه کشورها به ویژه دوستانی است که در شرایط تحریم ما را تنها نگذاشتند.

سفرای کشورهای چین، بلاروس، ویتنام، کره جنوبی، رایزن، دیپلمات و کارداران کشورهای گرجستان، بنگلادش، تاجیکستان، افغانستان و قزاقستان در سفر دو روزه به قزوین از دو واحد صنعتی تولید کننده خودروهای سنگین و مواد بهداشتی، کاروان سرای سعدالسلطنه و مسجدالنبی دیدن کردند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی