نشست خبری رییس جمهوری ایران با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی

2017-04-11 18:09:10 国际在线

نشست خبری رییس جمهوری ایران با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی

روز دوشنبه 10 آوریل برابر با 21 فروردین، حسن روحانی رییس جمهوری ایران دهمین کنفرانس خبری پس از روی کار آمدن خود را برگزار کرد. وی در این نشست خبری با حضور بسیاری خبرنگاران داخلی و خارجی با تأیید بر دستآوردهای این دوره دولت، حمله نظامی آمریکا به فرودگاه نظامی سوریه را به شدت محکوم کرد. با این حال، وی در این نشست خبری به شرکت خود در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری اشاره‌ای نکرد.

حسن روحانی در این نشست خبری با تأیید بر تدابیر کارآمد دولت در زمینه اقتصادی، انتقادات گروه‎های محافظه‌کار مبنی بر رکود و عدم رشد اقتصادی در دوران تصدی وی را تکذیب کرد. وی اعلام کرد: پس از امضای توافق‌نامه هسته‌ای، ایران در زمینه‌هایی چون رشد اقتصادی، کشاورزی، پزشکی و بهداشت، انرژی، تعمیم شبکه اینترنت به پیشرفت‌های زیادی دست یافته و فضای توسعه بیشتری برای ایران وجود دارد.

وی در سخنان خود گفت: “با راهنمایی رهبر و پیشتیبانی مردم، در سال 95، ما شرایط زندگی مردم، از لحاظ سیاسی، خدمات دولت و اقتصادی، طبق آمار رسمی کشور و جهانی، بهتر از حدی بود که در آغاز سال پیش‌بینی می‎کردیم.”

وی با اشاره به افزایش درآمد مردم به ویژه اقشار کم درآمد و کنترل تورم تأکید کرد: این دولت افزایش درآمد اقشار مختلف ایران را در اولویت قرار گرفت.

رییس جمهوری ایران در بخش دیگری از سخنان خود حمله نظامی اخیر آمریکا به سوریه به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی را به شدت محکوم کرد و گفت: این اقدام آمریکا بی پایه و اساس است و به تروریست‌ها کمک کرده است. وی همچنین به آمریکا و برخی کشورهای اروپایی هشدار داد که اگر آمریکا در این راستا همچنان خودسرانه اقدام کند، منطقه را در خطر بیشتر قرار خواهد داد. وی گفت: اگر با بررسی و رسیدگی متوجه شوند که استفاده از سلاح شیمیایی توسط تروریست‌ها انجام شده، حمله نظامی آمریکا به سوریه بی دلیل است. در چنین صورتی، اقدام آمریکا مغایر با قانون بین المللی بوده و تأثیرات منفی زیادی در منطقه خاورمیانه ایجاد می کند.

روز سه شنبه 11 آوریل (22 فروردین)، ثبت نام برای نامزدها در انتخابات ریاست جمهوری ایران آغاز می شود. حسن روحانی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره آنکه آیا وی برای شرکت در این دور از انتخابات ریاست جمهوری ایران اعلام حضور خواهد کرد گفت: “از 22 فروردین، ثبت نام افرادی که متقاضی هستند، شروع می شود. برای ثبت نام قاعدتا پنج روز زمان برای این کار وجود دارد. اگر پنج روز دیگر صبر کنیم، معلوم می شود که چه کسانی ثبت نام می کنند. دلم می خواهد که یک انتخابات پرشور با حضور حداکثری مردم برگزار شود.”

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی