افغانستان نتایج بررسی انفجار مادر تمام بمب‌ها در این کشور را منتشر می کند

2017-04-21 09:29:00 国际在线

مقاماتی از وزارت دفاع افغانستان، پنج شنبه 20 آوریل (31 فروردین) خبر دادند، پایگاه سازمان افراطی داعش که مورد هدف حمله هوایی بزرگ ترین بمب غیر اتمی به لقب "مادر تمام بمب‌ها" از سوی ارتش آمریکا قرار گرفته، تحت کنترل نیروهای امنیتی این کشور قرار دارد و نتایج بررسی از محل انفجار را در آینده نزدیک منتشر می کند. سخنگوی وزارت دفاع افغانستان همین روز به رسانه‌های گروهی این کشور گفت، با توجه به وضعیت پیچیده زمینی محلی و وجود مین‌های زمینی فراوان، اکنون تنها پرسنل‌های حرفه ای برای ورود به محل انفجار این بمب مجاز هستند.

به گزارش روزنامه "افغانستان تایمز" در روز 19 آوریل، با این که ارتش آمریکا علیه نیروهای مسلح داعش از بزرگ ترین بمب غیر اتمی استفاده کرده، اما ارزیابی از نتایج این عملیات نظامی هنوز در جریان است. گزارش‌های یادشده همچنین افزودند، ارتش آمریکا محل انفجار بمب را محاصره کرده و حتی اجازه ورود به نیروهای امنیتی افغانستان نداده است.

حامد کرزای رییس جمهوری پیشین افغانستان چهارشنبه در شبکه اجتماعی خود بار دیگر استفاده از "مادر تمام بمب‌ها" در افغانستان از سوی ارتش آمریکا را محکوم کرده و این عملیات را "جنایت بزرگ" علیه مردم افغانستان عنوان کرد. وی گفت، مردم افغانستان مورد احترام قرار نگرفته اند و ارتش آمریکا در سرزمین افغانستان هر کاری بخواهد، انجام می دهد.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی