ابراهیم رحیم‌پور: به همکاری‌ها در چارچوب طرح یک کمربند- یک جاده امیدواریم

2017-05-25 21:34:39 国际在线

ابراهیم رحیم‌پور معاون وزیر خارجه ایران که در پکن به سر می برد، در گفت گو با خبرگزاری شین هوا گفت، ایران از پیشنهاد یک کمربند- یک جاده پشتیبانی می کند و امیدوار است همکاری‌ها در این چارچوب با چین آغاز شود.

ابراهیم رحیم پور تاکید کرد، پیشنهاد یک کمربند- یک جاده برای طرفین مفید است.

وی با اشاره به آمادگی ایران به مشارکت در طرح یک کمربند- یک جاده گفت، ایران حاضر است تا برای ثبات و توسعه اقتصادی منطقه با چین و روسیه همکاری کند.

معاون وزیر خارجه ایران روابط دوجانبه را دارای رویکردی مثبت خوانده و گفت، شی جین پینگ رییس جمهوری چین سال گذشته از ایران دیدار رسمی کرده و روابط همکاری راهبردی میان دو کشور نیز در آن دیدار ایجاد شد. با پیروزی آقای حسن روحانی در انتخابات نیز همکاری دو کشور در آینده تقویت خواهد یافت.

معاون وزیر خارجه ایران با مرور بر همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور گفت، دو کشور همکاری‌ها در زمینه‌ انرژی و اقتصاد و تجارت را آغاز کرده و در ماه آوریل سال جاری نیز قرارداد بازسازی رآکتور آب سنگین اراک بین شرکت های دو کشور منعقد می شود که الگوی همکاری دو کشور به شمار می آید.

وی حجم تجارت بین دو کشور را 32 میلیارد دلار در سال خواند و گفت امیدواریم این حجم در آینده افزایش یابد.

رحیم پور با اشاره به برجام گفت، چین در حصول برجام نقش مهم ایفا کرده است. وی افزود که علی رغم مشکلات موجود ایران، به آینده اجرای برجام اطمینان کافی دارد و باور دارد دیگر طرفین نیز نگاهی مشابه به آینده برجام دارند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی