صنایع دستی ایران در چین صاحب نمایشگاه دائمی می شود

2017-07-12 18:06:38 国际在线

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران و مدیرکل صادرات اوراسیای کشور چین برای برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی ایران در چین به توافق رسیدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری ایران، بهمن نامور مطلق با نی روچی، مدیرکل صادرات اوراسیا - چین و مدیر نمایشگاه ارومچی کشور چین و عبدالمجید حریری رئیس انجمن صادرکنندگان صنایع دستی ایران، پیرامون صنایع دستی دو کشور و شرکت و برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی دو کشور دیدار و گفت و گو کرد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران گفت: نمایشگاه صنایع دستی ایران و ارومچی چین قابلیت خواهر خواندگی با یکدیگر را دارند.

وی افزود: امیدواریم برای نمایشگاه پیش رو نیز ارتباط بیشتری برقرارکنیم و از ارتباط با چین برای گسترش ارتباطات در حوزه صنایع دستی بهره بیشتری ببریم و صنایع دستی ایران را به خوبی معرفی کنیم.

** بزرگترین پاویون نمایشگاه ارومچی چین متعلق به ایران است

نی روچی، مدیرکل صادرات اوراسیا - چین نیز در این دیدار گفت: ایرانی‌ها هر سال در بیش از 30 غرفه نمایشگاه ارومچی چین شرکت می کنند و از سال 2008 نیز هر سال ایران بزرگترین پاویون را در این نمایشگاه دارد.

نمایشگاه ارومچی از 24 تا 28 آگوست 2017 (دوم تا ششم شهریورماه امسال)‌ با شرکت تاجران و هنرمندانی از 30 استان چین و 100 نفر از تاجران خارجی برگزار می شود.

مقام چینی همچنین از معاونت صنایع دستی برای حضور و شرکت پررنگ و فعال در نمایشگاه ارومچی دعوت کرد و گفت: پس از این نمایشگاه در صورت تمایل ایران می توانیم یک نمایشگاه دائمی نیز برای صنایع دستی ایران اختصاص دهیم و همکاری بیشتری داشته باشیم.

مجیدرضا حریری رئیس انجمن صادرکنندگان صنایع دستی ایران نیز گفت: بسیاری از تاجران ما در زمینه فرش و شکلات از همین بازار ارومچی وارد عرصه تجارت جهانی شده اند و با توجه به ظرفیت تجاری این نمایشگاه می تواند برای صنایع دستی ایران نیز بازار خوبی فراهم آورد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی