اسنپ انقلابی در حمل و نقل عمومی تهران

2017-07-14 17:42:25

همانند کلانشهرهای چین، شهروندان تهران نیز در سفرهای شهری برای پیدا کردن تاکسی با مشکلات زیادی روبرو هستند اما با ورود اپلیکیشن موبایلی اسنپ (SNAPP) به بازار، تهرانی‌ها اکنون می توانند راحت‌تر از گذشته در شهر خود تردد کنند. خبرنگار رادیو بین المللی چین، مستقر در تهران نیز برای آشنایی با این پدیده جدید که باعث انتقلاب در صنف تاکسیرانی تهران شده است، گفت‎وگویی را با آقای شهرام شاهکار مدیرعامل شرکت اسنپ انجام داد.

اسنپ انقلابی در حمل و نقل عمومی تهران

حدود دو سال است که اپلیکیشن‌های موبایلی درخواست تاکسی وارد زندگی مردم ایران شده است. اسنپ نیز یکی از این اپلیکیشن‎ها است. در واقع، اسنپ که در تهران به وجود آمده، پیشتاز این زمینه بوده و ظهور آن نیز به تسهیل درخواست تاکسی و کاهش بهای سرویس تاکسیرانی مساعدت کرده است. آقای شهرام شاهکار مدیرعامل اسنپ که یکی از بنیانگذاران آن شرکت نیز هست، در دفتر خود واقع در شمال تهران با خبرنگار رادیو بین المللی چین گفتگویی انجام داد. او هدف از ایجاد اسنپ را تسهیل و ارزان کردن سفرهای ایرانیان عنوان کرد و گفت:

"اسنپ سه سال پیش تاسیس شد. تعریف ساده از آن، نسخه ایرانی Uber است. اما ما مفهوم Uber را کپی نکردیم، بلکه طوری این اپلیکیشن را طراحی کردیم تا به نیازهای خاص مشترکان ایرانی پاسخگو باشد. ایرانیان به قیمت سرویس تاکسی حساس هستند. از این رو، ما گزینه "تعیین قیمت پیش از آغاز سرویس" را به اپلیکیشن اضافه کردیم. با این کاربرد، مسافر پیش از سوار شدن به تاکسی از قیمت سرویس آگاه شده است. به علاوه، ما طبق شرایط کنونی ایران در زمینه پرداخت، دو روش پرداخت قابل انتخاب نقدی و آنلاین را برای این اپلیکیشن مد نظر گرفتیم."

در چین انواع اپلیکیشن های مویایلی همسفری یا درخواست خودرو از جمله " DiDi Chu Xing" پس از سال ها بهره برداری بسیار توسعه و تکمیل یافته است در حالی که در ایران اسنپ هنوز در ابتدای کار خود بوده و پتانسیل عظیمی هنوز در بازار قابل استفاده است. نسبت به سرویس اسنپ، سرویس تاکسیرانی سنتی مشکلات گران بودن قیمت، استاندارد نبودن کیفیت سرویس و دیرکرد را دارد در حالی که سرویس اسنپ نسبت به آن 30 تا 50 درصد ارزان تر و خدمات نیز استاندارد است. از این رو، اسنپ مورد علاقه گسترده در ایران قرار گرفته است. آقای شاهکار خبر داد علاوه بر تهران فعالیت اسنپ به شهرهای دیگری مانند شیراز و اسفهان نیز گسترش یافته و تعداد مشترکان نیز در سراسر کشور به پنج میلیون نفر رسیده است. او افزود:

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی