ضرورت حضور تیم های ایرانی در لیگ های مختلف مسابقات جهانی ربوکاپ

2017-08-04 20:09:12 国际在线

سرپرست تیم های ربوکاپ دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایران با اشاره به اهمیت کاهش فاصله بین صنعت و پژوهش گفت: تیم های ایرانی حاضر در مسابقات ربوکاپ جهانی باید در همه لیگ ها مانند لیگ ربات های کار حاضر شوند.

ضرورت حضور تیم های ایرانی در لیگ های مختلف مسابقات جهانی ربوکاپ

به گزارش ایرنا، بیست و یکمین دوره رقابت های ربوکاپ در شهر ناگویا ژاپن در دو بخش کلی دانش آموزی و دانشجویی در مدت پنج روز (25 تا 31 ژوئیه/3 تا 8 مرداد) برگزار شد و تیم های ایرانی حاضر در این مسابقات 16 مقام کسب کردند. مسابقات امسال در لیگ های مختلف برگزار شد؛ در بخش دانش آموزی سه لیگ یعنی فضای مشترک/CoSpace، امدادگر و لیگ فوتبالیست وجود داشت؛ ضمن اینکه لیگ فضای مشترک در دو بخش الف و ب، امدادگر در دو بخش امداد خط و امداد ماز (مارپیچ گونه) و فوتبالیست در سه بخش ابتدایی، پیشرفته یا وزن آزاد برگزار شد.

در بخش دانشجویی نیز دو لیگ اصلی نرم افزاری یا فضای مجازی/simulation و ربات ها تدارک دیده شده بود. در بخش فضای مجازی دو بخش فوتبالیست ها و امداد و نجات و در بخش فوتبالیست دو بخش دوبعدی و سه بعدی وجود داشت.

لیگ ربات های بخش دانشجویی نیز ربات های کار، ربات های خانگی، آمازون (بخشی که امسال برای اولین بار شکل گرفته و شرکت آمازون برگزار می کند)، لیگ امدادگر، لیگ انسان نما در سه سایز مختلف کوچک و بزرگ و استاندارد و لیگ نائو تعبیه شده بود.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایران با پنج تیم ربات های شبیه ساز امدادگر مجازی، شبیه ساز امدادونجات، انسان نمای سایز نوون، ربات های کار و فوتبالیست سایز کوچک در بخش دانشجویی این رویداد حاضر بود و توانست سه مقام در لیگ ربات های شبیه ساز امدادگر مجازی، ربات های انسان نمای مجازی و جوان ربات های فوتبالیست سایز کوچک به دست آورد.

سرپرست تیم های ربوکاپ دانشگاه صنعتی امیرکبیر روز جمعه در مورد این دوره از مسابقات در شهر ناگویا و اهمیت آن به عنوان پایتخت رباتیک جهان گفت: بحث ارائه محصولات تجاری و صنعتی حوزه رباتیک و اتوماسیون ژاپن در قالب نمایشگاهی در کنار برگزاری مسابقات وجود داشت. همچنین مجموعه های فعال در زمینه رباتیک و هوش مصنوعی ژاپن در محل برگزاری نمایشگاه حضور داشتند.

سروش صادق نژاد با اشاره به اینکه مسابقات ربوکاپ جهانی در در سطح آسیا و اقیانوسیه در سال 2020 بار دیگر در ژاپن و همزمان با المپیک ورزشی توکیو برگزار می شود خاطرنشان کرد: در مسابقات امسال 2500 شرکت کننده از 50 کشور حضور داشتند و بیش از 10 هزار نفر از روند مسابقات بازدید کردند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی