22 پلیس در حمله طالبان در استان «قندهار» افغانستان کشته شدند

2017-11-14 20:21:54

سخنگوی استانداری قندهار در افغانستان اعلام کرد که در پی حمله گروه طالبان به یک پاسگاه پلیس در این استان، 22 تن از نیروهای این پاسگاه کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند.

22 پلیس در حمله طالبان در استان «قندهار» افغانستان کشته شدند

به گزارش ایرنا، «ضیا درانی» روز سه شنبه در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار ایرنا در کابل گفت: این حمله روز گذشته به پاسگاه پلیس در شهرستان «میوند» انجام شد که در جریان آن 45 تن از مهاجمان طالبان نیز کشته شدند.

وی افزود: در این درگیری سنگین و طولانی 34 عضو گروه طالبان زخمی شدند و برای ساعتی تا قبل از رسیدن نیروهای کمکی بخش هایی از این پاسگاه در تصرف گروه طالبان قرار گرفت که با رسیدن نیروی کمکی، این مناطق نیز دوباره پاکسازی شد.

به گفته سخنگوی استاندار قندهار، مهاجمان قصد داشتند با تصرف این پاسگاه خود را به مرکز شهرستان میوند برسانند که با دادن تلفات زیاد مجبور به عقب نشینی شدند و به هدف خود نرسیدند.

گروه طالبان هم درگیریش را در شهرستان میوند خبری کرد و مدعی شد 43 پلیس در این حمله کشته شدند و 13 خودرو دولتی نیز منهدم شده است و البته به تلفات اعضای خود اشاره ای نکرده است.

گروه طالبان همچنین شب گذشته به پاسگاه نیروهای ارتش در شهرستان «بالابلوک» نیز حمله کرد که در نتیجه آن 5 سرباز کشته و 6 تن دیگر زخمی شدند.

استان قندهار از استان های جنوب شرقی افغانستان محسوب می شود و با کشور پاکستان مرز مشترک دارد .

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی