ایران به شدت تصمیم ترامپ درباره به رسمیت شناختن بیت‎المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل را محکوم کرد

2017-12-07 18:10:13

شبکه انگلیسی‎زبان تلویزیون ایران روز پنجشنبه 6 دسامبر (15 آذر) گزارش داد که پس از به رسمیت شناخته شدن بیت‎المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی دولت ترامپ، وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای این تصمیم آمریکا را به شدت محکوم کرد و هشدار داد که این اقدام باعث ایجاد ناآرامی‎های جدید در فلسطین خواهد شد.

در بیانیه وزارت خارجه ایران آمده است که این اقدام آمریکا به طور روشن ناقض توافقنامه‎های بین‌المللی‎ و تحریک‌آمیز است و باعث ایجاد ناآرامی‎های جدید در فلسطین و تشدید درگیری و اقدامات افراط‎گرایانه خواهد شد. مسئولیت این نتایج بر عهده‎ی آمریکا و اسرائیل است. ایران همواره تاکید کرده ‌است، مهمترین دلیل ناآرامی و بی‎ثباتی در منطقه خاورمیانه حضور اسرائیل در سرزمین‎های اشغالی فلسطین و حمایت آمریکا از این رژیم و نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین در تاسیس کشور مستقل با پایتخت بیت‌المقدس است. ایران در این بیانیه همچنین جامعه بین‌المللی را برای اعمال فشار علیه دولت آمریکا دعوت کرده است.

پس از به رسمیت شناخته شدن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی دونالد ترامپ، آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران 6 دسامبر گفت که این اقدام آمریکا نشانه ناامیدی و ناتوانی است. حسن دوحانی رئیس جمهور ایران نیز در گفت‎وگوی تلفنی با رئیس جمهور ترکیه گفت که در حال حاضر وظیفه عمده جهان اسلام کمک به آزادی فلسطین و مقابله با عملیات غیرقانونی اسرائیل است. ایران از همه مسلمانان و کشورهای صلح دوست می‎خواهد که با این اقدام آمریکا مقابله کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی