تاکید رییس جمهوری خلق چین بر ادامه اجرای برجام

2018-06-11 08:38:18

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین دهم ژوئن در شهر چینگ دائو در ملاقاتی با حسن روحانی همتای ایرانی خود اظهار کرد، توافقنامه برجام نتیجه مهم چندجانبه‌گرایی در جهان است و به حفظ صلح و ثبات منطقه خاورمیانه و مکانیسم بین‎المللی منع تکثیر سلاح هسته‎ای خواهد کرد و باید اجرای این توافقنامه ادامه پیدا کند.

شی جین پینگ ضمن استقبال از حضور روحانی در نشست سران سازمان همکاری شانگهای در شهر چینگ دائو گفت که روابط چین و ایران به طور بالقوه در حال توسعه گسترده است. چین مایل است همراه با ایران، روابط مشارکتی راهبردی همه‌جانبه دو طرف را به سطحی نوین ارتقا دهد. دو کشور باید با اولویت دادن به تعمیق روابط سیاسی، اعتماد راهبردی متقابل را افزایش داده و با تعمیق مبالات سطوح مختلف، بیش از پیش در مسائل مربوط به منافع اصلی یکدیگر از هم حمایت کنند. چین و ایران باید بر اساس پیشبرد روند ساخت مشترک "یک کمربند-یک جاده"، به پیشبرد همکاری‌های عملی پرداخته و با اهمیت دادن به مبارزه با تروریسم، همکاری‎های دو جانبه در زمینه اجرای قانون و امور امنیتی را به پیش سوق داده و با هدف تعمیق دوستی دو ملت، مبادلات و همکاری‎‎های انسانی دو کشور را گسترش دهند.

حسن روحانی رییس جمهور ایران در این دیدار با تبریک انجام موفقیت‌آمیز نشست سران سازمان همکاری شانگهای در چینگ دائوی چین گفت، ایران ضمن خرسندی از توسعه مطلوب روابط مشارکتی راهبردی همه‌جانبه با چین مایل است علاوه بر تعمیق همکاری‌های عملی دو طرف در ابعاد مختلف، توافقنامه‌های همکاری تحت چهارچوب "یک کمربند-یک جاده" را به خوبی انجام دهد. در حال حاضر، توافقنامه برجام با چالش‌هایی مواجه شده و ایران مایل است جامعه جهانی از جمله چین در حل و فصل مسائل مربوطه نقشی موثر ایفا کند.

پس از این دیدار رؤسای جمهوری دو کشور، یک سند همکاری دو جانبه را به امضا رساندند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی