مقام ایران: صاردات نفت ایران تحت تاثیر تهدید تحریم آمریکا قرار نگرفته است

2018-07-09 20:17:35

به گزارش خبرگزاری شین هوا، بیژن زنگنه وزیر نفت ایران چندی پیش اعلام کرد: با وجود تهدید امریکا به تحریم، تولید و صادرات نفت ایران شاهد تغییر بزرگی نبوده است.

تلویزیون ایران به نقل از زنگنه گزارش داد: ایران اقداماتی را برای مقابله با توطئه آمریکا مبنی بر ممانعت از فروش نفتش اعمال کرده است و این اقدامات صادرات نفت ایران را در وضعیت روان حفظ کرده است. پیش از این وزیر نفت ایران در توییتر خود، به خواست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از اعضای اوپک مبنی بر افزایش تولید نفت خود تاخت و آن را تخریب ثبات در بازار نفت جهانی خواند. زنگنه اشاره کرد: رابطۀ عرضه و تقاضا در بازار، اصل و پایۀ تعیین قیمت نفت است و عناصر سیاسی نباید در بازار دخالت کنند.

دولت آمریکا در اوایل ماه مه از برجام خارج شد و تحریمهایی را که در برجام کنار گذاشته بود، دوباره علیه ایران اقامه کرد. قرار است تحریم علیه صنایع نفت ایران در ماه نوامبر به اجرا در آید و طبق آن امریکا شرکتهای خارجی را که از ایران نفت وارد می کنند، جریمه خواهد کرد. یک مقام وزارت خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش شود، گفت که امریکا از همه کشورها خواسته است تا قبل از 4 نوامبر واردات نفت از ایران را متوقف کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی