روحانی : انقلاب اسلامی با قدرت به راه خود ادامه می دهد

2019-02-12 14:32:20 CRI

پیش از ظهر 11 فوریه ( 22بهمن) در سراسر ایران مراسم باشکوهی برای جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد. حسن روحانی رییس جمهور ایران در راهپیمایی تهران سخنرانی کرد، ظرف 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران در توسعه اقتصادی و اجتماعی به پیشرفت های همه جانبه دست یافته و به راه خود ادامه خواهد داد.

22 بهمن روز جشن پیروزی انقلاب اسلامی است. اول فوریه (12بهمن) سال 1979 تبعید آیت الله خمینی رهبر انقلاب اسلامی ایران در خارج از کشور پایان یافت و به ایران بازگشت. ده روز بعد، حکومت پهلوی نزدیک به غرب سرنگون شد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

22 بهمن امسال فعالیت های باشکوهی برای گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در هزار شهر و مناطق روستایی گسترده برگزار شد. اگرچه در تهران باران میامد اما همچنان صدها هزار تن از مقامات و مردم در راهپیمایی میدان آزادی نماد انقلاب اسلامی حضور داشتند. حسن روحانی رییس جمهور ایران در گردهمایی تهران سخنرانی کرد و خاطر نشان ساخت، ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به 40 سال پیش قدرتمندتر شده است و همچنان تمایل دارد با جهان تعامل سازنده کند.

وی گفت: ملت ایران به رغم همه دشمنی‌ها با حضور، مشارکت و فریاد‌های خود در کنار انقلاب و ایران عزیز به دنیا نشان خواهند داد که نسبت به آینده کشور خود کاملا امیدوار هستند و هیچگونه یاس و ناامیدی ندارند و از مشکلاتی که دشمنان طرح‌ریزی کردند، با ایثار، ایستادگی و وحدت خود به خوبی عبور خواهند کرد و سال‌های بهتری را نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت.

رییس جمهور ایران حفظ تمامیت ارضی و حراست از ایران را اولین دستاورد انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: یک میلی متر از خاک و آب‌های این سرزمین به دشمن واگذار نشده و ملت ایران در برابر توطئه‌ها پیروز شده است.

وی افزود: دومین دستاورد بزرگ این انقلاب این بود که نظام مشروعیت را بر مبنای اسلام و جمهوریت قرار داد و امروز تمام مسوولین جمهوری اسلامی ایران از مقام معظم رهبری گرفته تا رییس جمهور، همه با رای مردم و با صندوق آرا مسند مسوولیت را به عهده می‌گیرند.

دکتر روحانی، پیشرفت ملت ایران در مسیرهای مختلف و شکوفایی بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی و رفاه اجتماعی را سومین نکته مهم اظهارات خود عنوان کرد و با اشاره به افزایش جمعیت کشور از آغاز انقلاب تا کنون از 36 میلیون به 82 میلیون نفر، گفت: اگر جمعیت ما بیش از 2 برابر شده است حداقل باید کار و تلاش و محصول و پیشرفت ما هم نسبت به 40 سال پیش 2 برابر باشد درحالی که وقتی به آمار و ارقام نگاه می‌کنیم وضع ما بسیار بیشتر و بهتر از آن چیزی است که تصور می‌شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی