کاخ سفید: ترامپ معافیت های نفتی ایران را لغو می کند

2019-04-23 08:33:51

کاخ سفید روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است معافیت ها برای خریداران نفت ایران را لغو کند.

به گزارش رویترز، در بیانیه کاخ سفید آمده است که این معافیت ها پس از سر آمدن موعد آن در ماه می (12اردیبهشت ) صادر نمی شود.

کاخ سفید در بیانیه خود یادآور شد که آمریکا، عربستان و امارات متحده عربی تضمین کرده اند که نیازهای جهانی براینفت را بعد از حذف همه سهم نفت ایران از بازار، تامین می شود.

بیانیه کاخ سفید همچنین حاکی است: این تصمیم با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران و محروم کردن این کشور از منبع اصلی درآمدی اش، اتخاذ شده است.

در ادامه بیانیه کاخ سفید آمده است : آمریکا، عربستان و امارات، سه تولید کننده بزرگ انرژی جهان، به همراه دوستان و متحدان ما به تضمین این مساله متعهد هستند که عرضه نفت به بازارهای جهانی به میزان کافی، به قوت خود باقی می ماند.«دولت ترامپ و متحدان ما به حفظ فشار اقتصادی حداکثری به ایران وافزایش فشار مصمم هستند تا به فعالیت های بی ثبات کننده ایران علیه آمریکا، شرکا و متحدان ما و امنیت خاورمیانه، پایان داده شود.»

کاخ سفید در بیانیه خودافزود: 'تصمیم رئیس جمهوری برای لغو همه معافیت ها در پی قراردادن نام سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی، نشان از تعهد آمریکا به برهم زدن شبکه تروریستی ایران و تغییر رفتار زیانبخش آن دارد. ما از حمایت دوستان و متحدانمان برای این تلاش، استقبال می کنیم.'

ترامپ اردیبهشت ماه سال گذشته به طور یکجانبه از برجام خارج شد و پس از آن طی دو مرحله تحریم هایی را که طبق این توافق برداشته شده بود، بازگرداند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی