نشست خبری چین و ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

2019-04-23 10:34:08

هیئت نمایندگی چین به عنوان مهمان ویژه همراه نهاد اجرایی نمایشگاه بین المللی تهران روز دوشنبه 2 اردیبهشت/ ثور، 22 آوریل در تهران نشست خبری مشترک برگزار و غرفه های چین و تبادلات فرهنگی مربوط را معرفی کرد.

جائو هایی یون معاون ادارۀ مدیریت واردات و صادرات بخش تبلیغات کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست چین در نشست خبری گفت جهان بر اثر تبادلات فرهنگی و تمدنی رنگارنگ شده است. سال 2017 ایران به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب پکن حضور داشت؛ امروز چین به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور دارد؛ این نشانگر تبادلات فرهنگی و هم آموزی تمدنها است.

وی ابراز امیدواری کرد که فعالیتهای چین به عنوان میزبان ویژه با موفقیت برگزار شود و تبادلات نشر دو کشور به مرحلۀ جدیدی برساند.

خانم لین لی یینگ معاون مدیر عامل شرکت صادرات و واردات کتاب چین در نشست خبری گفت: چین در این نمایشگاه 600 متر مربع فضا در طبقۀ دوم سالن بین المللی نمایشگاه در اختیار دارد و در این فضا، 94 ناشر و 50 تصویرگر چینی، 15 هزار عنوان کتاب را از جمله کتابهای چینی ارائه شده در این نمایشگاه کتابهای تالیف شی جین پینگ رهبر جمهوری خلق چین و کتابهای نویسندگان چینی در رابطه با وی با هدف آشنایی خوانندگان با چین مدرن، عرضه می کنند.

وی به ترجمۀ چینی آثار ادبی کلاسیک ایران از جمله 23 جلد کتاب در 10 موضوع همانند بوستان سعدی، دیوان حافظ و غیره به منظور ارائه در نمایشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: مدتی قبل از برگزاری نمایشگاه با ناشران ایرانی مذاکره و این کار صورت گرفت.

لی یینگ معرفی نویسندگان، تصویرگران و دانشمندان چینی را از دیگر برنامه های فرهنگی چین در نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد و افزود: 21 نفر از نویسندگان چینی در نمایشگاه حضور می یابند که گه جیان شیونگ پژوهشگر معروف چینی و تسائو ون شوان نویسندۀ معروف ادبیات کودک چین از جمله آنها هستند. وی نویسندگان را سفرای فرهنگی خواند و گفت: کتابخانۀ ملی، نمایشگاه کتاب و دانشگاه تهران محل برگزاری نشستهای نویسندگان چینی و رویدادهای فرهنگی این کشور در نمایشگاه کتاب تهران است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی