ایران در آغاز گام سوم

2019-09-08 16:30:28

ایران در آغاز گام سوم

بهروز کمالوندی وزیر خارجه ایران دیروز شنبه در کنفرانس خبری جزییات گام سوم کشورش را برای کاهش تعهدات خود در مفاد برجام اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، با فرارسیدن نخستین سالروز خروج آمریکا، ایران کاهش پلکانی تعهدات برجامی را آغاز نمود. ایران که تا دیروز در دو گام ابتدا از سقف ۳۰۰ کیلو برای ذخایر اورانیوم غنی شده عبور کرد و سپس میزان غنای آن را از ۳.۶۷ تعیین شده در برجام به ۴.۵ درصد افزایش داد، امروز شنبه شانزدهم شهریورماه نیز سومین گام خود را در این مسیر برداشت.


ایران در آغاز گام سوم

منبع عکس: ایرنا

«بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران امروز شنبه در کنفرانس خبری درباره جزییات گام سوم کاهش تعهدات برجام به سخن گفت و به بیان جزییات چهار اقدام ایران در کاهش تعهدات پرداخت و گفت: دستگاه آی ار - 6 قرار بود در سال ۱۱ گازگیری شود، که گازدهی آن شروع شد. مجموعۀ بیست تایی دستگاه آی ار - ۴ایران آغاز به کار کرد. شروع گازدهی به دستگاه آی ار - 6 به صورت زنجیره ۲۰ تایی قرار بود آبان انجام شود که این زنجیره گازدهی شد؛ زنجیره ۳۰ تایی را در برنامه بعدی انجام می دهیم.

سخنگوی سازمان انرژی هسته ای ایران افزود: برای دو ماه آینده قبل از اینکه گام سوم به پایان برسد، ۳ کار مهم داریم که ارزش بسیار بالایی دارند، یکی راه اندازی زنجیره های شاهد ۱۶۴ تایی «آی آر ۴» و راه اندازی زنجیره های شاهد ۱۶۴ تایی «آی آر ۲ ام» است؛ با توجه به اینکه ظرفیت ما الان بین ۴ تا ۵ سو است عملا می توانیم محاسبه کنیم روزی ۳۲۸ سانتریفیوژ با حدود ۴ تا ۵ سو یعنی چیزی حدود ۱۵۰۰ سو افزایش ظرفیت خواهد بود و این به ذخایر کشور اضافه می شود؛ راه اندازی زنجیره میانی سانتریفیوژ «آی آر ۵» را نیز خواهیم داشت.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی