معاون اول رئیس جمهور ایران: هدف از سیاست فشار حداکثری آمریکا فروپاشی رژیم ایران است

2019-09-15 17:20:26

به گزارش رسانه های ایران در روز 23 شهریور/14م سپتامبر ، اسحاق جهان گیری معاون اول رئیس جمهور ایران گفت كه هدف از فشار حد اکثری آمریكا بر ایران فروپاشی رژیم ایران است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به نقل از جهانگیری گزارش داد: "هدف نهایی" فشار حداکثری آمریکا فروپاشی رژیم ایران و "هدف کوتاه مدت" آن نیز تخریب اقتصاد ایران است.

در ژوئیه سال 2015 ، ایران و شش کشور در مسئله هسته‎ای این کشور برجام را امضا کردند. براساس این توافقنامه ، ایران متعهد شده که برنامه هسته ای خود را محدود کند و جامعه بین المللی نیز تحریم‎‏ها را علیه ایران را کنار بگذارد. در ماه مه سال 2018 ، آمریکا خروج خود از برجام را اعلام کرد و سپس به تدریج تحریم های ایران که به دلیل توافق به حالت تعلیق در آمده بود را از سر گرفته است. در پاسخ به این اقدام‎ها ایران نیز اجرای برخی از شرایط برجام را در سه مرحله از ماه مه امسال به حالت تعلیق درآورده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا بارها گفته كه امیدوار است مجدداً درباره توافق هسته ای ایران مذاکره کند و آمریکا به دنبال سرنگونی رژیم فعلی ایران نیست اما ایران قاطعانه با مذاکره مجدد در توافق هسته ای مخالف است و بارها تأکید کرده که بازگشت آمریکا به برجام پیش شرط گفتگوی دو کشور خواهد بود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی