رهبر ایران: حضور فساد برانگیز آمریکا در منطقه باید تمام شود

2020-01-08 16:53:54

رهبر انقلاب اسلامی ایران با اشاره به سیلی شب گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌ آمریکایی‌ها گفتند: کارهای نظامی به این شکل کفایت این کار را نمی‌کند. باید حضور فسادبرانگیز آمریکا در این منطقه تمام شود. آنها در منطقه جنگ، فتنه، ویرانی و خراب شدن زیربناها آوردند.

حضرت‌آیت الله خامنه ای با اشاره به شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمودند: این روزها در مورد این بزرگوار، رفیق خوب و عزیز و خوشبخت ما به ملکوت اعلی پیوست، صحبت شده و صحبت‌های درستی هم گفته شده است. شهید سلیمانی هم شجاع و هم با تدبیر بود. صرف شجاعت نبود. برخی شجاعت دارند ولی تدبیر و عقل لازم را برای شجاعت ندارند. برخی اهل تدبیر هستند ولی دل و جگر لازم برای اجرای آن تدبیر را ندارند.

ایشان ادامه دادند: این شهید ما، دل و جگر داشت و در دهان خطر می‌رفت. این شجاعت مختص به اکنون هم نبود. زمانی هم که در لشکر ثارالله بودند، هم خودشان و هم لشکرشان شجاعت‌های زیادی به خرج می‌دادند. اهل تدبیر بود و برای کارهایش فکر و منطق داشت. این تدبیر در میدان نظامی نبود بلکه در سیاست هم اینطور بود. من بارها به سیاستمداران این را می‌گفتم.

رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از بیاناتشان درباره ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی اظهار داشتند: او برای کارهایش منطق داشت. این شجاعت و تدبیر توامان فقط در میدان نظامی هم نبود، بلکه در میدان سیاست هم همینطور بود. بنده بارها به دوستانی که در عرصه سیاسی فعال هستند می گفتم که رفتار و کارهای را مورد توجه داشته باشند.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی