قدردانی مفسر رسانه ای ایرانی از تلاشهای چین برای مبارزه با شیوع کروناویروس 2019 و ازسرگیری روال عادی تولید

2020-03-06 16:29:37

شیوع کروناویروس جدید در داخل چین به مرحله کنترل مؤثر رسیده و در عین حال با اتخاذ تدابیر گوناگون برای حفظ امنیت و رعایت و بهداشت، روال عادی کار و تولید در کشور از سر گرفته می شود. به این مناسبت، نادری مفسر باسابقه ایرانی در مصاحبه ای با خبرنگاران رادیو و تلویزیون مرکزی چین گفت: واقعیات نشان می دهد که اقدامات انجام شده در چین برای مبارزه با شیوع کروناویروس جدید مؤثر بوده و تجربیات باارزشی با کشورهای دیگر در مبارزه مشترک با این بیماری به اشتراک گذاشته شده است. از سوی دیگر، تلاشهای چین برای ازسرگیری روال عادی تولید نیز نشانگر مسؤولیت شناسی این کشور در پیشبرد توسعه اقتصاد جهان به شمار می رود.

نادری ضمن تکذیب اظهارات برخی رسانه های غربی در این باره که «چین باید به خاطر شیوع کروناویروس از جهانیان عذرخواهی کند» گفت، چین نه تنها مسائل موجود را نادیده نگرفته بلکه به اتخاذ تدابیر مؤثر و لازم پرداخته است. برخی رسانه های گروهی با نادیده گرفتن تلاشهای این کشور خواستار عذرخواهی چین از سراسر جهان می شوند که غیرعادلانه است.

این مفسر ایرانی همچنین کمکهای فعالانه چین و سازمان جهانی بهداشت به ایران برای مبارزه با کروناویروس را مثبت ارزیابی کرد و افزود، به کمک هزاران تست شناسگر ارائه شده از چین، بیشتر موارد مشکوک به ابتلا به این بیماری در ایران شناسایی شده که برای پیشبرد کارهای جلوگیری و مهار سرایت این بیماری در ایران نقش مؤثری ایفا کرده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی