ظریف: تحریم‌های آمریکا مبارزه با کرونا را دشوار می‌کند

2020-03-08 18:41:28

وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد که ترامپ تحریم‌های غیرقانونی آمریکا را با هدف خالی کردن منابع مورد نیازایران برای مقابله با کرونا تشدید می‌کند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با انتشار مطلبی در توییتر در انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه تهران نوشت:‌ دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به شکل بدخواهانه فشار تحریم‌های «غیرقانونی» را جهت خالی کردن منابع مورد نیاز ایران برای مقابله با ویروس «کووید-19» شدت می‌دهد، در حالی که شهروندان ما به دلیل این بیماری در حال مرگ هستند.

ظریف افزود: جهان بیش از این نمی‌تواند در مقابل تعویض تروریسم اقتصادی آمریکا با تروریسم پزشکی این کشور سکوت کند. همچنین سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در این رابطه گفته است: «به رغم ادعاهای واهی آمریکا که مواد دارویی و غذایی تحریم نیستند، عملا راه هرگونه نقل و انتقال بانکی را در این زمینه بسته اند. با راه اندازی کانال به اصطلاح بشردوستانه برای تامین اقلام دارویی رسما تایید کردند این ادعا پوچ و خلاف رای ICJ بوده و دارو و غذا هم تحریم است در حالیکه نباید باشد.»

گفتنی است بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت ایران، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 5823 نفر رسیده و 145 نفر نیز جان باخته‌اندامتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی