اشرف غنی و عبدالله به عنوان رییسان جمهوری افغانستان سوگند خوردند

2020-03-10 13:01:44

محمداشرف غنی و عبدالله عبدالله یکی در کاخ ریاست جمهوری و دیگری در کاخ سپیدار مراسم تحلیف ریاست جمهوری را به طور جداگانه و همزمان در حضور هواداران،مقام ها و شخصیت های مختلف داخلی و خارجی انجام دادند.


به گزارش ایرنا، محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله هردو در جایگاه خود در دو مکان نزدیک به هم حضور یافته و مراسم تحلیف را انجام دادند.

این اولین بار است که هر دو نفر ادعای پیروزی کرده و مراسم تحلیف در فاصله چندصد متری هم با مهمانان داخلی و خارجی مراسم تحلیف برگزار می کنند.

اختلاف ها پس از آن میان اشرف غنی و عبدالله به اوج خود رسید که کمیسیون انتخابات محمداشرف غنی را در روز ۲۹ دی ماه برنده این رقابت ها اعلام کرد، اما عبدالله عبدالله این نتیجه را رد کرده و آن را تقلب خوانده و از پذیرفتن آن سرباز زد.

عبدالله پس از آن اعلام کرد که براساس آرای پاک برنده انتخابات است و بر این اساس نتیجه اعلام شده را نمی پذیرد و خود دولت فراگیر تشکیل خواهد داد.

شبکه خبری طلوع افغانستان نیز گزارش داد با وجود تلاش‎های فشردۀ زلمی خلیل‌زاد، فرستادۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان، اختلاف‌ها میان رییس‌جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی، حل نشده‌اند.

طبق این گزارش ؛ هرچند رییس‎جمهور غنی به عبدالله پیشنهاد ۴۰ درصد کابینه و ریاست شورای عالی صلح را داده‎است، اما عبدالله این پیشنهاد را نپذیرفته‎است زیرا او خواهان سمت نخست وزیری و یا هم ریاست شورای وزیران است.

براساس این گزارش، رییس‌جمهور غنی طرحی را که دربر گیرندۀ سه بخش امنیتی، حکومت‎داری و صلح است، به عبدالله، پیشنهاد کرده است. بربنیاد این طرح، تمامی وزارت‌های امنیتی به‌گونۀ اختصاصی به رییس‎جمهور گزارش می‎دهند و یک عضو شورای امنیت ملی از هم پیمانان عبدالله خواهد بود

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی