موسوی: آمریکا اجازه انتقال منابع به کانال مالی سوییس را نمی‌دهد

2020-03-12 20:42:06

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: آمریکایی‌ها علی‌رغم این که ادعا می‌کنند اقلام دارویی جزو تحریم نیست اما عملا راه را بسته اند و تا الان اجازه نداده‌اند منابع مالی ما در دیگر کشورها وارد کانال سوئیس شود.

«سیدعباس موسوی» عصر چهارشنبه در گفت و گویی افزود: اقداماتی که مقامات آمریکایی انجام می‌دهند را جز فریب نمی دانیم. کانال مالی محدودی را با سرو صدا باز کردند ولی اجازه نمی‌دهند منابعی که در جاهای مختلف داریم را در این کانال وارد کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: سه هفته است با یکی از کشورهایی که در آن منابع مالی داریم در حال گفت و گو هستیم و آنها ادعا می‌کنند و تاکید و اصرار دارند که آمریکایی‌ها مانع این کار هستند و اجازه نمی‌دهند منابع‌ مان که در آن کشور هست وارد این کانال شود تا از آن در این شرایط استفاده کرد و اقلام مورد نیاز را خریداری کنیم.

موسوی تصریح کرد: بنابراین تا اقدام عملی نکنند و موانع برطرف نشود ما حرفها و ادعاهای آنها را جز حرف گزاف و فریب نمی‌دانیم.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها فقط شعار می‌دهند، گفت: آنها اعلام کنند که تمام راه‌ها برای ارسال اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی و ملزومات مورد نیاز باز است و اعلام کنند که چگونه بدون هیچ مانعی می‌توان این کار را کرد.

موسوی یادآور شد: علی‌رغم این که ادعا می کنند اقلام دارویی جزو تحریم نیست اما عملا راه را بسته اند و همین کانال سوئیس را که باز کرده‌اند باز منابع آن کانال محدود است.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت: ما درخواست کردیم منابع دیگر ما در کشورهای مختلف اجازه دهند وارد این کانال شود اما اجازه ندادند، منابعی که پول ملت ما هست اجازه بدهند در آن کانال برود و برای تهیه اقلام دارویی از آن استفاده شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی