کمک دوستان چینی به وطن دوم خود ایران

2020-03-17 21:22:10

روز دوشنبه 26 اسفند/16 مارس، مراسم اعطای لوازم و تجهیزات مورد نیاز از سوی دوستان قدیمی چینی ایران برای کمک به پیشگیری و مهار کروناویروس در سفارت ایران در چین برگزار شد.

کمک دوستان چینی به وطن دوم خود ایران

فردی که کارزار کمک به ایران را برپا کرده آقای لو چانگ جین، رایزن تجاری پیشین سفارت چین در ایران است. پس از شیوع کروناویروس در ایران، آقای لو همواره وضعیت ایران را به دقت دنبال می‎کرد و چگونگی کمک به ایران و ارائه کمک تا حد توان را مد نظر داشت. وی در مراسم اعطا این کمک‎ها گفت:

وقتی کروناویروس در شهر وو هان شیوع پیدا کرد، ایران برغم مشکلات اقتصادی و فشار عظیمی که تحمل می کند، از ما اعلام پشتیبانی کرد و چند میلیون ماسک به ما اهداء کرد. به قول ضرب المثل چینی «یک چشمه مهر به یک قطره لطف»، ما به عنوان دوستان قدیمی ایران، می خواهیم تا حد توان به حل مشکل در ایران کمک کنیم، تا ایران هر چه سریعتر بر ویروس غلبه کند و زندگی به حالت عادی برگردد. قوی باش ایران، قوی باش چین!

محمد کشاورززاده سفیر ایران در چین در این مراسم از اعطا کمکهای دوستان قدیمی چینی تشکر کرد و گفت: من خیلی تشکر می کنم از دوستان چینی که به ما خیلی کمک کردند، خصوصا دوستانی که الان اینجا حضور دارند و یک کار خودجوش را انجام دادند. خود آنها شخصا رفتند، کالاها را تهیه کردند از جمله ماسک، عینک، و محافظ چشمی. مطمئناً در این شرایط سخت، مردم ایران هیچ وقت کمکهای مردم چین را فراموش نخواهند کرد. ملت ایران و ملت چین دو تمدن بزرگ در قاره آسیا هستند. ملت چین دارای 5000 سال تاریخ تمدن هستند و تمدن ایران هم به قدمت تمدن چین است. ما باهم نزدیک هستیم. ارتباط ایران و چین هزاران سال پیش باهم از طریق جاده ابریشم شروع شد. امیدوارم طرح جدید کمربند و جاده شی جین پینگ سریعتر شکل گرفته و باعث رونق اقتصادی کشورهای منطقه از جمله ایران و چین شود.

جانگ شی پینگ، معاون رییس پیشین NORINCO و رییس دومین دوره اتاق بازرگانی موسسات چین در ایران در گفت و گو با خبرنگاران گفت: من 5 سال در ایران کار کردم. در این مدت رابطه عاطفی و احساسی عمیقی با مردم و ملت ایران به ویژه مردم تهران برقرار کردم. پس از شیوع نگران کننده کروناویروس جدید در ایران فکر می کردم چه کاری از دستم بر می آید. می خواستم تا حد توان به ایران کمک کنم. این کارزار اهمیت زیادی دارد. از سویی احساسات ما را به مردم ایران منتقل می کند و از سوی دیگر سهمی در مقابله مردم ایران با این بیماری خواهیم داشت.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی