پیام استاد ووشوی ایرانی به مردم چین درباره مبارزه مشترک چین و ایران با کرونا

2020-04-10 19:30:26

استاد مسعود جعفری مدیر موسسه بین المللی اژده های سرخ چندی پیش نامه ای به بخش فارسی رادیو بین المللی چین فرستاد و گفت سالهاست که با کشور چین مراودات ورزشی و فرهنگی زیادی دارم و در طی این سالها دوستان زیادی پیدا کرده ام که بعضی از آنها واقعا فراتر از دوست و مانند اعضا خانواده ام هستند.

در این روزها پیام ها و کمک های زیادی از طریق دوستان چینی به ایران ارسال شده است و این کمک ها نشان از محبت و صمیمیت زیاد دو ملت است . دو ملتی که دارای تمدن کهن بوده و همیشه خواهان صلح و دوستی در جهان هستند.

نامه کامل استاد جعفری به شرح زیر است:

بنی آدم اعضا یک دیگرند

که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار

دگر عضوها را نماند قرار

این روزها جهان حال و هوای دیگری دارد، درد مشترکی سراسر جهان را فرا گرفته است و این درد مشترک با همدلی و کمک به همدیگر درمان خواهد شد.

در طی روزهای گذشته که کشور ما ایران دچار ویروس کرونا و شیوع آن بود، تعدادی از هموطنان مان را در این بحران از دست دادیم و تعداد زیادی نیز به آن مبتلا شده اند. همه مردم در تلاش هستند تا بر این بحران پیروز شوند.

سالهاست که با کشور چین مراودات ورزشی و فرهنگی زیادی دارم و در طی این سالها دوستان زیادی پیدا کرده ام که بعضی از آنها واقعا فراتر از دوست و مانند اعضا خانواده ام هستند.

در این روزها پیام ها و کمک های زیادی از طریق دوستان چینی به ایران ارسال شده است و این کمک ها نشان از محبت و صمیمیت زیاد دو ملت است . دو ملتی که دارای تمدن کهن بوده و همیشه خواهان

صلح و دوستی در جهان هستند.

از این طریق می خواهم از تمام مردم و دوستان خوبم درچین، خصوصا بازیگر برجسته و صاحب نام جناب شو ژنگ که با ارسال هدایای نقدی و لوازم بهداشتی و پزشکی محبت قلبی و دوستی خود را به ما نشان دادند ، همچنین از تیم پزشکی که از کشور چین به ایران سفر کردند کمال سپاس و قدردانی را بجا بیاورم.

با آرزوی سلامتی، شادکامی و صلح جهانی

مسعود جعفری با نام چینی "یون شیاو لونگ" بیش از بیست و چهار سال است که به عنوان مربی کونگ فوی چینی در ایران فعال است. او با ووشو از طریق سینما و دیدن فیلم های رزمی و اکشن چین آشنا شد. پس از این که با تلاش فراوان به استادی رسید اقدام به ساخت فیلم رزمی به نام اژدهای سرخ کرد و به قول خودش، اینبار از طریق ووشو به سینما ورود کرد

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی