ایران: آمریکا حق ندارد مانع از دریافت وام ایران از صندوق بین‎المللی پول شود

2020-04-14 11:47:44

به گزارش خبرگزاری تسنیم ایران، علی ربیعی سخنگوی دولت در یک نشست خبری گفت، آمریکا حق ندارد از دریافت وام ایران از صندوق بین‌المللی جلوگیری کند. ایران اطمینان دارد صندوق بین المللی پول به طور مستقل در این مورد تصمیم‌گیری می‎کند و استفاده از وام حق مردم ایران است. 

علی ربیعی تاکید کرد، واکنش این سازمان به این مسئله نشان خواهد داد که امور بین‌المللی نباید از سوی هیچ کشوری با محدودیت یکجانبه روبه‎رو شود. وی افزود، تصمیم صندوق بین‌المللی پول به خوبی اهداف انسان‎دوستانه از تأسیس آن را نشان خواهد داد.   

بانک مرکزی ایران 12 مارس اعلام کرده بود که برای مقابله با کرونا به 5 میلیارد دلار وام از صندوق بین‌المللی پول نیاز دارد. 8 آوریل، رسانه‎ها گزارش دادند که آمریکا مانع از پرداخت این وام به ایران از سوی صندوق بین المللی پول خواهند شد. حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفت، ایران عضو صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی است و  همواره هزینه‎ عضویت خود را پرداخته است. ایران در 50 سال گذشته هیچ گاه از صندوق بین‎المللی پولدرخواست کمک نکرده است. اگر در این شرایط سخت، صندوق بین المللی پول مسوولیت خود را اجرا نکند مورد قضاوت جامعه بین‌المللی قرار خواهد گرفت.   

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی