چگونه گوشی همراه خود را ضدعفونی کنیم

2020-04-15 20:53:33

من دوست شما لیو تینگ از بخش فارسی رادیو و تلویزیون مرکزی چین هستم. بازهم با پاسخ هایی از سوالات شما در خدمتتان هستم. برخی از دوستان درباره چگونگی ضدعفونی گوشی همراه سوال کرده اند. بله، گوشی همراه وسیله ایست که هر روز بارها و بارها با آن تماس برقرار می کنیم. تحقیقات علمی نشان می دهد که میزان ویروس و باکتری های روی گوشی های همراه، 18 برابر ویروس و باکتری های سرویس های بهداشتی است. باکتری های موجود در سطح گوشی های همراه به 120 هزار باکتری در هر سانتی متر مربع می رسد. بنابراین، پیشنهاد می شود، هر بار که مقصد می رسید، گوشی خود را ضدعفونی کنید.

پیش از ضدعفونی، ابتدا گوشی همراه خود را خاموش کنید. پس از خنک شدن گوشی، الکل 75 درصدی را روی تکه ای پنبه یا پارچه نرم اسپری کرده، سپس گوشی را از بالا به پایین در یک جهت ضدعفونی کنید. صفحه نمایش، پشت و کناره های گوشی، دکمه هومو خواموش و روشن گوشی، رابط شارژ و سایر قسمت ها باید به طور کامل ضد عفونی شود.

چگونه گوشی همراه خود را ضدعفونی کنیم

پس از این مرحله، گوشی همراه را حدود 15 دقیقه کناری بگذارید. یعنی باید صبر کنید تا الکل کاملا تبخیر و خشک شود. البته فراموش نکید که باید ابتدا دست هایتان را ضد عفونی کنید و بعد به ضدعفونی گوشی بپردازید تا به این صورت از آلودگی متقابل جلوگیری شود.

اگر گوشی همراهتان قاب محافظ دارد، باید قبل از قرار دادن دوباره قاب، روند ضدعفونی را که برایتان توضیح دادم برای داخل و خارج قاب هم تکرار کنید.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی