توقف کمک مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی به خود و دیگران آسیب می رساند

2020-04-15 21:58:20

  14 آوریل( 26 فروردین) رهبر آمریکا در نشست خبری کاخ سفید اعلام کرد که دولت کشورش کمک مالی به سازمان بهداشت جهانی را تعلیق خواهد کرد. آمریکا همچنین این سازمان را به ناتوانی در مقابله با شیوع کرونا و مسبب سرایت گسترده آن در سراسر جهان متهم کرد. با جود بحران بهداشت عمومی بی شک این اقدام یک جانبه آمریکا توان سازمان بهداشت جهانی را تضعیف کرده و به همکاری کشورهای جهانی در مقابله با کرونا آسیب می رساند، در نهایت منافع کشورهای مختلف از جمله مردم آمریکا نیز ضرر خواهند دید. 

  مردم شاهد آن هستند که پس از شیوع ویروس کرونا، سازمان بهداشت جهانی به عنوان معتبرترین و حرفه ای ترین نهاد بین المللی در زمینه امنیت بهداشت جهانی در مقابله با  بحران بهداشت عمومی جهانی نقش جبران ناپذیری ایفا می کند. سوم ژانویه چین   اطلاع رسانی مورد ابتلا به بیماری نامشخص به سازمان بهداشت جهانی را شروع کرد. در ابتدای ماه فوریه این سازمان در ژنو بیش از 400 محقق ارشد جهانی را گردهم آورد و جهت تحقیقات واکسن را مشخص کرد. تا دهه دوم آوریل، سازمان بهداشت جهانی بیش از 2 میلیون تجهیزات محافظ شخصی را به 133 کشور ارسال کرد و بیش از یک میلیون کیت تشخیص به 126 کشور ارسال کرد... 

سازمان بهداشت جهانی تحت رهبری تدروس آدهانوم، دبیر کل این سازمان، وظایف خود را با جدیت انجام داده و در پیشبرد همکاری‌های بین المللی در مبارزه با ویروس کرونا نقش هماهنگی کلیدی ایفا کرده که مورد ستایش گسترده جامعه جهانی نیز قرار گرفته است. در حال حاضر، تعداد موارد قطعی مبتلایان ویروس کرونا به مرز 2 میلیون نفر رسیده است، وضعیت شیوع ویروس کرونا در جهان جدی شده و در دوره بحرانی قرار  دارد. تصمیم آمریکا برای توقف کمک مالی به سازمان بهداشت جهانی نه تنها عهدشکنی اش در قبال جامعه جهانی، بلکه تخریب جدی برای همکاری های بین المللی در مقابله با کرونا محسوب می شود، تصمیم ایالات متحده توانایی سازمان بهداشت جهانی را تضعیف می کند و به همکاری های بین المللی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا آسیب می رساند، به این سبب اقدام آمریکا در داخل و خارج انتقاد گسترده ای به دنبال داشته است. 

بیل گیتس، موسس مایکروسافت روز پنج شنبه در رسانه های اجتماعی اقدام طرف آمریکا را بسیار خطرناک دانست و گفت کار سازمان بهداشت جهانی سرعت انتقال ویروس کرونا را کاهش داده است، هیچ سازمان دیگری نمی تواند جایگزین آن باشد، در حال حاضر جهان نسبت به هر زمان دیگر بیشتر به این سازمان نیاز دارد. 

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی