ایران ادعای آمریکا در مورد رفتار با مسافران افغان را طنز تلخ خواند

2020-05-06 20:36:47

وزارت امور خارجه ایران شامگاه سه‌شنبه در پاسخ به ادعای اخیر ایالت متحده در مورد کشته شدن مسافران افغان اعلام کرد: اتهامات رژیم آمریکا علیه ایران، یک طنز تلخ است.

وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به موضعگیری وزارت امور خارجه آمریکا در صفحه توییتری نوشت: ایران روابط مستحکمی با افغانستان دارد و برای کمک به رهبران افغانستان برای تشکیل دولت فراگیر پیشرو است.

براساس پیام توییتری وزارت امور خارجه ایران، اتفاقی که برای اتباع افغانستان در هرات افتاد، غم انگیز است و ارتباطی به ایران ندارد. ادعای دولت آمریکا یک "طنز تلخ" است. دولت آمریکا یک جنایتکار جنگ و حامی دولت تروریسم در سراسر کشور است.

سفارت آمریکا در کابل روز سه شنبه در صفحه توییتری خود نوشت: ما با دولت افغانستان، جامعه مدنی و مردم در مورد گزارش های قتل و بدرفتاری با مهاجرین افغان در امتداد مرز با ایران نگرانی های مشترک داریم.

سفارت آمریکا همچنین از تصمیم کابل برای راه اندازی تحقیقات در مورد ایران ابراز حمایت کرد.

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر غرق شدن چندین مهاجر افغان در مرز ایران محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد: هیأتی را برای بررسی ادعای رسانه های افغانستان مبنی بر فوت شدن شماری از مهاجر غیر قانونی افغان در امتداد رودخانه هریرود در خاک ایران انتخاب کرده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی