صفحه کنونی:صفحه اصلی > 波斯语专题 > متن

میراث دار هنر مجسمه سازی هویی ان: تنها با پایبندی بر سنت می توان هنر را حفظ کرد

2017-09-05 15:25:03

   وانگ جینگ مین، یکی از وارثان میراث فرهنگی ناملموس کشور چین در هنر "مجسمه سازی و پیکر تراشی هویی ان" است. او به سبب محیط خانوادگی اش از کودکی با این هنر آشنایی داشت و از 15 سالگی در کارگاه مجسمه سازی سنگی هویی ان متعلق به پدرش به نام "وانگ پینگ بیائو" این هنر را فرا گرفت. او به سبب مهارت‌ و ذوق و علاقه اش در 20 سالگی در شهرستان خود به شهرت رسید. او سپس خانه اش را به قصد سفر به شهرهای دیگر، ترک کرد.

میراث دار هنر مجسمه سازی هویی ان: تنها با پایبندی بر سنت می توان هنر را حفظ کرد

 وانگ جینگ مین پس از چند سال، با برنامه ریزی پدرش، به کارگاه مجسمه سنگی هویی ان بازگشت تا برای توسعه بلندمدت این کارخانه، سهم خود را ادا کند. حالا می توان گفت که او کار خود را با موفقیت‌ انجام داده‌است و همه امور کارخانه را به پسر جوانش "وانگ شائو چینگ" که او هم به مجسمه های سنگی علاقه دارد، سپرده‌است.

میراث دار هنر مجسمه سازی هویی ان: تنها با پایبندی بر سنت می توان هنر را حفظ کرد

در جریان گفت و گو، شائو چینگ پی در پی با چای از مهمانان پذیرایی می کرد و کم تر حرف می زد. او مانند پدر خود، از کودکی دوست داشت با خاک و گل بازی کند و برای خودش لوازم کوچک بسازد. او به تدریج این هنر را یاد گرفت. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، شائو چینگ به شهرستان خود باز گشت و با استفاده از دانش‌ تجاری خود در امور مدیریت به پدرش کمک کرد. امروز، او می تواند به تنهایی این کار را انجام دهد.

میراث دار هنر مجسمه سازی هویی ان: تنها با پایبندی بر سنت می توان هنر را حفظ کرد

وانگ جینگ مین علت موفقیت جهانی مجسمه سنگی هویی ان را، پایبندی هنرمندان ساخت مجسمه سنگی محلی به سنت این هنر می داند. علاوه بر ریشه سنتی این هنر، موقعیت جغرافیایی برجسته شهرستان "هویی ان" هم به ادامه و رونق این هنر کمک کرده است، چرا که این شهرستان با توجه به موقعیتش می تواند با کشورهای مختلف به داد و ستد و تبادل مهارت بپردازد و از انگیزه و مهارت های جدید نیز پی در پی برای این هنر الهام بگیرد تا به این ترتیب بتواند مجسمه سنگی هویی ان را با پیشرفت بیشتر به نسل های بعدی بسپارد. به طور مثال، مجسمه یک گربه سنگی مقابل کارگاه وانگ جینگ مین، نشان دهنده مهارت اساسی مجسمه سنگی هویی ان و نیز پذیرش سبک مدرن است. وانگ جینگ مین کارگاه خود را "مرکز مبادلات هنری و فرهنگی گنگ مینگ" نامیده است. داخل این کارگاه علاوه بر دفتر کارش، آثار ظریف مجسمه های سنگی با شکل های گوناگون و مواد مختلف نیز به نمایش گذاشته شده است. کارگاه در خیابان مجسمه شهرستان هویی ان واقع شده‌است. این خیابان در حال حاضر مدیریت و برنامه‌ریزی جدید برای کارگاه ها دارد. وانگ جینگ مین معتقداست، به منظور توسعه این هنر در آینده، بایستی هر یک از کارگاه های این خیابان یک فضای مستقل برای خود داشته باشند تا بتوانند سطح هنرشان را به نمایش بگذارند و محصولا ت خود را متفاوت تر از کارگاه های دیگر عرضه کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی