صفحه کنونی:صفحه اصلی > 波斯语专题 > متن

مرمر بازتاب نورایران در چین: نگاهی گذرا به وضعیت تجارت سنگ ایران در چین

2017-09-19 21:00:17

مرمر بازتاب نورایران در چین: نگاهی گذرا به وضعیت تجارت سنگ ایران در چین

 شهر چوان جوئو استان فوجیان که در حاشیه دریای جنوب غربی چین قرار دارد تنها آغاز راه جاده ابریشم دریایی است که مورد قبول یونسکو قرار گرفته‎است. در بیش از هزار سال پیش، تجارت این شهر با سراسر جهان از طریق راه ابریشم دریایی آغاز شد. بازرگانان کشورهای مختلف از جمله بازرگانان پارس شاهد رونق این شهر به عنوان "بزرگترین بندر شرقی" بودند.

مردم شهرستان شویی توئو شهر چوان جوئو را که "دروازه جنوبی" چوان جوئو نام دارد، "شهر مواد سنگ" می گویند. در این شهرستان دارای بیش از 500 موسسه تولید مواد بنایی، موسسات تولید مواد سنگ زیاد وجود دارد. مواد سنگ از سراسر جهان از راه دریایی به اینجا حمل و نقل و پس از تولید دوباره در اینجا، به سراسر جهان منتقل می شود. از ده نود قرن گذشته، موسسات و بازرگانان تولید مواد سنگ چین و ایران نجارت و همکاری در این زمینه را آغاز کردند. هر چند که وضعیت اقتصادی و سیاسی شاده تحولات زیادی بوده است، اما همکاری دو طرف هرگز تواقف نشده است.

مرمر بازتاب نورایران در چین: نگاهی گذرا به وضعیت تجارت سنگ ایران در چین

"ناصر امامی" مدیر کل شرکت سنگ امپرواتور ایران در چین که در سال ای اخیر با موسسات سنگ چین همکاری و معاملات دارد، گفت به دلیل آنکه وضعیت سیاسی و اقتصادی جهان در سال های اخیر با تحولات مختلف روبرو شده است. معاملات موسسات سنگ ایران و چین نیز با مشکلاتی و موانعی مواجد شده اند. اما برخورد درهای باز و فراگیر چین اطمینانی به موسسات ایران داده و ایده توسعه چین مبنی بر نوآوری، همانگی، سبز، درهای باز و بهره برگیری مشترک که در پس از پنجمین نشست هجدهین کنگره ملی حزب کمونیست چین اجرا شده است، شناخت او درباره توسعه چین را افزایش داد است.

ااو گفت: ایران و چین پیش از سال 2009 در زمینه سنگ همکاری های خوبی داشتند. اما به خاطر تحریم همکاری های دوطرف با مشکلی و محدودیتی روبرو شده بود. من می گویم حتی اگر بیایند و سرمایه گذاری کنند، اولا بیمه های بین المللی، آن سرمایه گذاری را فعلا پوشش نمی دهد و دیگر این که، برگشت پول از طریق رسمی و قانونی نیز با مشکل رو به رو می شود. البته تجارت درحجم کوچک مشکلی ندارد. ولی وقتی رقم به بالای یک میلیون دلار می رسد، نقل و انتقالات بانکی و سخت گیری هایی که بانک ها دارند و قوانینشان، کارها را مشکل می کند وگرنه اینک در زمینه سنگ آهن و نفت و فرآورده ها اقدامات مالی و اصلاحی خوبی صورت گرفته که بیشتر مربوط به تجارت و اقتصاد دولت با دولت بوده است که حسن چندانی برای بخش خصوصی نداشته است."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی