موقعك الحالي:صفحه اصلی > 波斯语专题 > 波斯语2016我眼中的新疆 > النص

بازدید از دهکده جدید جنوب شین‌جیانگ: لمس فرهنگ دولان

2016-10-12 16:56:06

مارکیت درشرق کاشغر است، از جنوب به شهرستان ییچن، از غرب به شاچه و از شمال به رود یارکند و شهرستان باچو از شرق به بیابان تاکلاماخان راه دارد. مارکیت به روستای دولان معروف است، خواننده معروف لوا لین تحصیلاتی درزمینه موسیقی این منطقه دارد و پس از فارق‌التحصیلی به مناطق داخلی بازگشته و نام هنری خود را دولان گذاشته است.

 پس از ورود به مارکیت، همه چیز با دولان مرتبط است، مثلا فرهنگ دولان، دبستان دولان، دبیرستان دولان، رقص دولان، ماهی دولان، گوسفند دولان و... گوسفند دولان به خوشگل‌ترین گوسفندان معروفند. اما از همه جذاب‌تر "موقام دولان" است، گفته می‌شود دوازده موقام-- میراث فرهنگ جهانی از موقام دولان سرچشمه گرفته اند، دوازده موقام متعلق به هنر سلطنتی بود و کم کم دولان میان مردم متداول شد. از سوی دیگر باید به نقاشی کشاورزان اشاره کنم، در روستای شن شیان، روی دیوارهای زیادی خانواده‌های کشاورزان نقاشی شده است، این نقاشی شبیه گرافیتی شهری است، اما نقاشی کشاورزان ظریف‌تر است و بسیاری از مسایل اجتماعی و خانوادگی را نشان می‌دهد.

 در روستای دولان مارکیت نه تنها فرهنگ و میراث دولان را لمس کردیم، بلکه شاهد تحولات عظیم روستاها و احساسات عمیق مردم اویغور به دولت بودیم.اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی