لیو ده هائی

لیو ده هائی

"لیو ده هائی" نوازنده مشهور ساز "پی پا" و استاد بزرگ "پی پا"، "گنج ملی" خوانده شده و داخل و در خارج چین شهرت زیاد دارد.

"لیو ده هائی" سال 1937 میلادی در شهر شانگهای متولد شد. در دبیرستان به موسیقی مردمی چین علاقه داشته و استعداد زیادی در موسیقی نشان داد. سال 1950، آموزش ساز "ارهو" و "فلوت خیزرانی" و غیره را آغاز کرده و به گروه آماتور موسیقی رادیوی شانگهای پیوست. سال 1954، از استاد "لین شی چنگ" نوازنده مشهور "پی پا" تحصیل کرد. سال 1957، وارد انستیتوی مرکزی موسیقی چین شد.

نواختن "لیو" زیبا و با مهارت بوده و جذابیت زیادی دارد. وی با استفاده از برتری های گروه های مختلف، مهارت نواختن ساز "پی پا" را توسعه داده و تسلط زیادی بر موسیقی سنتی دارد.

"لیو" بر اساس مهارتهای سنتی نواختن ، طبق نیاز آهنگها، به نوآوری در شیوه مهارت نواختن پرداخته که باعث بهبود صدای ساز پی پا شده است.

"لیو ده هائی" آثار زیادی اجرا کرده است که از میان آنها می توان به "کمین همه جانبه"، "برف سفید در فصل بهار"، "پنج قهرمان کوه لانگ یا شان"، "آهنگ رقص ملیت یی" و غیره اشاره کرد. مهارت عالی نواختن وی برای شنوندگان بسیار تعجب انگیز است.

"لیو" ترانه هایی را به آهنگ تک نوازی ساز "پی پا" تبدیل کرده و آهنگهای باستانی و سنتی چین را اصلاح کرده است.

علاوه بر این، "لیو" "فصل زندگی" ، "فصل مزارع"، "فصل مداهب" با آهنگهای موسیقی فیلسوفی را خلق کرده و در نوآوری نواختن ساز "پی پا" و توسعه تفکر آهنگسازی دستآوردهای زیادی حاصل کرده است.

از سال 1978 تا سال 1981، "لیو" با همکاری با گروه موسیقی سمفونی "بوستون" آمریکا و گروه سمفونی "برلین غربی" و "سیجی اوزاوا" رهبر موسیقی مشهور ژاپن در بیجینگ، آمریکا و آلمان آهنگ "خواهران علفزارها" را اجرا کرد و مورد استقبال گرم شنوندگان داخلی و خارجی قرار گرفت.

"لیو ده هائی" اکنون دبیر دائمی انجمن موسیقی دانان چین و معاون کمیته هنرهای نمایشی و عضو اتحادیه ادیبان و هنرمندان چین است. وی برای دیدار، اجرای برنامه، ارائه کنفرانس و سخنرانی به 30 کشور و منطقه جهان سفر کرده و سهم شایانی در تبادلات فرهنگی بین المللی ادا کرده است.

《"کمین همه جانبه"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی