فارسی

وزارت امور خارجه چین: جوسازی رویارویی جامع و رقابت استراتژیک از مسیر صحیح روابط چین و آمریکا منحرف شده است

CMG2022-09-23 16:47:42
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

وانگ ون بین سخنگوی وزارت خارجه چین 23 سپتامبر کنفرانس مطبوعاتی هفتگی برگزار کرد. در این کنفرانس درباره گزارش سخنرانی وانگ یی، عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین در روز 22 سپتامبر در مقر انجمن آسیایی در نیویورک سوال شد.

وانگ ون بین در پاسخ به سوال مربوط گفت: روز 22 سپتامبر به وقت محلی، وانگ یی، عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین، در مقر انجمن آسیایی در نیویورک سخنرانی و خاطر نشان کرد که روابط چین و ایالات متحده در چند سال اخیر در سطح پایینی قرار داشته که تغییرات بزرگی برای مردم دو کشور و جهان همراه آورده است. گره اساسی این مسئله این است که ایالات متحده در شناخت چین، جهان و خود اشتباه کرده است. چه تحریک تقابل همه جانبه چه جوسازی رقابت استراتژیک، هر دو از مسیر درست روابط چین و آمریکا منحرف شده است.

وزیر خارجه چین با اشاره به راه صحیح برخورد دو کشور چین و آمریکا گفت: رئیس جمهور شی جین پینگ در این مورد پاسخ روشنی داده است که آن، احترام متقابل، همزیستی مسالمت آمیز و همکاری برد-برد است. این سه اصل، قضاوت مهمی است که از بررسی فراز و نشیب های روابط چین و آمریکا در بیش از نیم قرن گذشته به دست آمده و همچنین راه درستی برای ارتباط قدرت های بزرگ با یکدیگر در عصر کنونی است.

Messenger Pinterest LinkedIn