فارسی

رهبران برخی کشورها سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین را تبریک گفتند

CMG2022-10-02 14:59:03
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

اخیراً رهبران بسیاری کشورها و سازمان‌ها با ارسال پیام به «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین، هفتاد و سومین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین را تبریک گفته و برگزاری موفق بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست چین را آرزو کردند.

آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران با تبریک فرارسیدن روز ملی جمهوری خلق چین گفت: ایران و چین به عنوان دو کشور مخالف یکجانبه‌گرایی، زمینه‌های فراوانی برای گسترش همه جانبه مناسبات دارند و بی‌تردید اراده جدی دو طرف برای اجرای مشارکت جامع راهبردی، چشم‌انداز روشنی برای تحقق منافع مشترک دو کشور ترسیم می‌کند.

«کیم جونگ اون»، دبیر کل حزب کارگران کره شمالی، رئیس مجمع عالی آن کشور در پیامی از طرف این حزب، دولت و مردم آن کشور، هفتاد و سومین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را تبریک گفت.

«نگوین فو ترونگ» دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست ویتنام رئیس جمهور آن کشور نیز از طرف حزب، دولت و مردم ویتنام، به این مناسبت پیامی تبریک ارسال کرد که در آن نوشته شده است: هفتاد و سومین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را تبریک می‌گوییم؛ تحت رهبری قوی حزب کمونیست چین، مردم چین متحد شده و بر مشکلات غلبه کرده و دستاوردهای بزرگی در سازندگی کشور به دست آورده‌اند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه نیز در پیام خود نوشت: به مناسبت هفتاد و سومین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین، صمیمانه‌ترین و دوستانه‌ترین تبریکات من را بپذیرید؛ برگزاری موفق بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست چین را نیز آرزومندم.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز از طرف دولت ایالات متحده هفتاد و سومین سالگرد روز ملی جمهوری خلق چین را تبریک گفت و ابراز داشت که همراه با مردم آمریکا برای همه مردم چین آرزوی صلح و رفاه را دارد.

Messenger Pinterest LinkedIn