فارسی

ارسال پیام‌های تبریک شخصیت‌های بین‌المللی و چینی‌های خارجی از کشور برای جشن ملی چین

CMG2022-10-02 15:15:23
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

«چن شیو»، نماینده دائم چین نزد دفتر سازمان ملل متحد در ژنو و سایر سازمان های بین‌المللی در سوئیس، «لی چنگ‌گان»، نماینده دائم چین در سازمان تجارت جهانی، و «لی سونگ»، سفیر چین در امور خلع سلاح پنجشنبه 29 سپتامبر(7 مهر)، مشترکا در ژنو مراسمی را برای گرامیداشت رسمی هفتاد و سومین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین میزبانی کردند.

بیش از 200 نفر از جمله مسئولان و نمایندگان چندین سازمان بین‌المللی، سفیران کشورهای مختلف، کارکنان بین‌المللی چین، رسانه‌های چینی و خارجی و افرادی از حوزه‌های مختلف دور هم جمع شدند تا در این مراسم شرکت کنند.

«گای رایدر»، مدیر کل سازمان بین‌المللی کار گفت: به نمایندگی از سازمان بین‌المللی کار، مایلم روز ملی چین را به مردم این کشور تبریک بگویم. ما بسیار به توسعه چین توجه می‌کنیم، دستاوردهای چین را از منظر نیروی کار درک می‌کنیم، ما شاهد بهبود استانداردهای زندگی مردم و رشد اقتصاد چین بوده‌ایم.

همچنین چهارشنبه 28 سپتامبر (6 مهر) نیز مراسم برافراشتن پرچم ملی برای گرامیداشت هفتاد و سومین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین توسط چینی‌های مقیم در جنوب کالیفرنیا در لس آنجلس برگزار شد.

رهبران چینی‌ در خارج از چین که در این جشن شرکت کرده، تاکید کردند که تحقق اتحاد مجدد کامل سرزمین مادری ماموریت مشترک همه چینی‌ها از جمله چینی‌های خارج از چین است.

«لو کیانگ»، رهبر چینی‌ها خارج از چین در کالیفرنیای جنوبی گفت: ما چینی‌های خارج از کشور بسیار مشتاقانه منتظر برگزاری بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست چین هستیم، زیرا برای همه آشکار است که چین تحت رهبری حزب کمونیست دستاوردهای درخشانی داشته به گونه‌ای که باعث می‌شود چینی‌های خارج از کشور بیش از همیشه احساس غرور کنند.

Messenger Pinterest LinkedIn