فارسی

چگونه المپیک زمستانی پکن شور و شوق ورزش های زمستانی را در عید بهار افزایش داد

CMG2023-01-25 17:12:22
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

مردم چین در تعطیلات جشنواره بهار علاوه بر دیدار با اقوام و دوستان چه می کنند؟ برای اولین زمستان پس از بازی های المپیک زمستانی پکن، یکی از فعالیت های محبوب ورزش های یخ و برفی است.

هاربین ، پایتخت استان هیلونگ‌جیانگ در شمال شرقی چین، دارای آب و هوای سرد زمستانی و تاریخ غنی ورزش های یخ و برفی است.

در طول تعطیلات جشنواره بهار، همیشه ماشین های زیادی در دامنه های برفی جاده ها در هاربین پارک شده اند. مردم تیوب های مخصوص برف را حمل می کنند و می توانند تمام روز را در دامنه های برفی لذت ببرند.

ژانگ شوبین، یکی از ساکنان هاربین، گفت: «من سال گذشته یک تیوب خریدم. در تعطیلات جشنواره بهار برای بازی با فرزندانم می آیم. همچنین مکان هایی برای اجاره تیوب در همین نزدیکی وجود دارد.»

برای کسانی که علاقه ای به برف ندارند، اسکیت گزینه مناسبی است. اینکه در رودخانه سونگوا باشد که از وسط هاربین عبور می کند، یا دریاچه های یخ زده در پارک ها، برای دوستداران اسکیت روی یخ می تواند یک بهشت باشد. در پارک دریاچه دایشیو هاربین ، دریاچه یخ زده به گونه ای طراحی شده است که مانند رنگین کمان به نظر می رسد، و مردم در امتداد سرسره های رنگارنگ می چرخند.

چندین مربی اسکیت نیز در دریاچه یخ زده دایشیو حضور دارند که به شاگردان خود آموزش می دهند و برخی از کودکان نیز در حال بازی با فرفره های سنتی روی یخ هستند.

در هاربین نیازی به ورود به استادیوم های مجهز برای بازی هاکی روی یخ در تعطیلات زمستانی نیست. علاقمندان به هاکی، زمین های کوچکی را با دروازه های خانگی راه اندازی کرده اند که در آن 6 نفر می توانند در رودخانه های یخ زده به دو تیم تقسیم شوند.

سان تیانفو از طرفداران هاکی روی یخ می گوید: «قبل از جشنواره بهار، من و دوستانم به توافق رسیدیم که در جشنواره بهار هاکی روی یخ بازی کنیم. این روزها هوا بسیار سرد است، اما نمی تواند جلوی ما را بگیرد.»

در اولین زمستان پس از بازی های المپیک زمستانی پکن، اشتیاق به ورزش های یخ و برف نه تنها به خیابان های هاربین شور و شعف بخشیده، بلکه بازار گردشگری محلی را نیز رونق داده است.

سرسره 500 متری در «دنیای یخ و برف هاربین» در زمستان امسال بسیار طرفدار دارد؛ جایی که تقریباً هر روز در آن صف های طولانی به چشم می خورد. پارک ورزش های روی یخ که بر روی رودخانه یخ زده سونگوا ساخته شده، به جاذبه ای غیرقابل چشم پوشی برای گردشگران تبدیل شده است.

شما می توانید با ایستادن در کنار رودخانه سونگوا، انواع برف و امکانات تفریحی روی یخ، از جمله ماشین های برفی، دوچرخه های برفی، کرلینگ را ببینید.

12全文 2 下一页
Messenger Pinterest LinkedIn