فارسی

پاسخ شی جین پینگ به نامه رئیس بنیاد میراث هواپیمایی ایالات متحده و چین و کهنه سربازان «ببرهای پرنده »

原创2023-09-19 15:40:38
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

12 سپتامبر، شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین به نامه جفری گرین، رئیس بنیاد میراث هواپیمایی ایالات متحده و چین و هری مویر و مک مولن کهنه سربازان گروه « ببرهای پرنده » پاسخ داد.

شی جین پینگ تاکید کرد که با نگاهی به گذشته، مردم چین و ایالات متحده در مبارزه با فاشیسم ژاپن، یک دشمن مشترک داشتند و همراه یکدیگر آزمون خون و آتش را تجربه کردند و دوستی عمیقی میان آنان ایجاد شد. با در نظر گرفتن آینده، چین و ایالات متحده به عنوان دو کشور بزرگ، مسئولیت های مهمتری برای صلح، ثبات و توسعه جهانی بر عهده دارند و مسلما باید به احترام متقابل، همزیستی مسالمت آمیز و همکاری برد-برد برسند. امید به روابط خوب میان چین و آمریکا در دل مردم نهفته است، اساس آن در میان مردم و آینده آن در دست جوانان قرار دارد. توسعه سالم و پایدار روابط چین و آمریکا در دوره جدید مستلزم مشارکت و حمایت «ببرهای پرنده» در دوره جدید است و امید است روح «ببرهای پرنده » نسل به نسل بین دو ملت منتقل شود.

بنیاد میراث هواپیمایی ایالات متحده و چین در سال 1998 تأسیس شد و یک گروه دوستی غیردولتی آمریکایی است که هدف آن ترویج پژوهش و بزرگداشت رویدادهای تاریخی در زمینه حمل و نقل هوایی بین چین و ایالات متحده است. اخیراً، جفری گرین رئیس بنیاد گرین و هری مویر و مک مولن کهنه سربازان ببرهای پرنده، مشترکاً به رئیس جمهور شی جین پینگ نامه نوشتند تا حمایت بنیاد و کهنه سربازان ببرهای پرنده را از مبادلات دوستانه بین چین و ایالات متحده به او ابراز کنند و بیان کردند که آنها به عنوان میراثدار روحیه گرانبهای همکاری میان چین و آمریکا، به ترویج آن خواهند کرد.

ببرهای پرنده، یک گروه از داوطلبان آمریکایی متشکل از خلبانان سابق آمریکایی بود که توسط جمهوری چین برای مبارزه با ژاپن در سال‌های ۱۹۴۱-۱۹۴۲ استخدام شده بودند.

Messenger Pinterest LinkedIn