فارسی

تبریک سران خارجی برای سال نوی قمری چین

CMG2024-02-12 16:05:38
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

رهبران خارجی بهترین آرزوهای خود را برای مردم چین و چینی‌های مقیم در دیگر کشورهای جان که سال نوی قمری چینی یا «عید بهار» را جشن می‌گیرند، ابراز داشتند.

سال اژدها در چین از روز شنبه آغاز شد. عید بهار به عنوان مهم‌ترین تعطیلات در میان مردم چین زمان دورهمی‌های خانوادگی شاد و مجموعه‌ای از رویدادهای فرهنگی است.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه روز شنبه در شبکه‌های اجتماعی به زبان چینی سال نوی قمری را تبریک گفت.

«سرتا تاویسین» نخست وزیر تایلند با قرار دادن پستی در شبکه‌های اجتماعی برای اتباع تایلندی و چینی یک سال نوی شاد و فرخنده را آرزو کرد.

بر اساس بیانیه وب‌سایت ریاست جمهوری آفریقای جنوبی، «سیریل رامافوسا» رئیس جهور آفریقای جنوبی هم روز شنبه گرم‌ترین آرزوهای خود را برای دولت و ملت چین و همچنین جامعه چینی مقیم آفریقای جنوبی، ابراز داشت.

«فومیو کیشیدا» نخست وزیر ژاپن پیام سال نوی قمری را در وب‌سایت رسمی خود منتشر کرد و به جامعه چینی در ژاپن و تمام کسانی که در سراسر جهان عید بهار را جشن می‌گیرند، تبریگ گفت.

«الکساندر ون در بلن» رئیس جمهور اتریش هم در شبکه‌های اجتماعی تبریک گفت و برای چینی‌های مقیم این کشور و تمام کسانی که سال نوی چینی را جن می‌گیرند، خوش شانسی و تندرسی در سال اژدها آرزو کرد.

«آنا برنابیچ» نخست وزیر صربستان در رویداد جشنی در بلگراد گفت آرزو می‌کند «دوستی پولادین» میان صربستان و چین در سال 2024 بیش از پیش تقویت شود.

«مانوا کامیکامیکا» معاون نخست وزیر و وزیر تجارت، تعاون، شرکت‌های کوچک و متوسط و مخابرات فیجی که در مراسم جشن سال نوی چینی در روز شنبه شرکت کرده بود، با اشاره به اهمیت سال اژدها بر پیوند دیرپای میان فیجی و چین تاکید کرد.

«لارس لوکه» وزیر امور خارجه دانمارک در پیام سال نوی چینی خود به مردم چینی و چینی‌های مقیم دانمارک گفت اژدها نماد رهبری و شکوفایی است.

«زواب پولولیکاشویلی» دبیرکل «سازمان گردشگری جهانی سازمان ملل» (UNWTO) با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی خواستار در آغوش گرفتن روح آغاز دوباره و عزم در سال اژدها شد.

وی در این پیام تاکید کرد: سال نوی قمری ما را به اندیشیدن به سفر رو به جلوی خود فرا می‌خواند و باید چالش‌ها را به فرصت‌هایی برای بخش گردشگری پر رونق تبدیل کنیم.

Messenger Pinterest LinkedIn