فارسی

انشار کتاب سفید "حفاظت از محیط زیست دریایی چین"

CMG2024-07-11 11:20:01
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

دفتر اطلاعات شورای دولتی چین یک کنفرانس مطبوعاتی برای انتشار کتاب سفید "حفاظت از محیط زیست اکولوژیکی دریایی چین" برگزار کرد. کتاب سفید به طور سیستماتیک مفاهیم، شیوه ها و دستاوردهای چین در حفاظت از محیط زیست و محیط زیست دریایی را توضیح داد.

عمل حفاظت از محیط زیست اکولوژیکی دریایی از طریق اکتشاف در حال پیشرفت است. چین قبل از کشورهای دیگر خطوط قرمز حفاظت اکولوژیکی را پیشنهاد داده و مشخص کرده، سیستم مناطق حفاظت شده دریایی را بهبود بخشیده و پروژه های بزرگی را برای حفاظت و احیای اکولوژیک دریایی اجرا کرده است که تنوع، پایداری و پایداری اکوسیستم به طور قابل توجهی افزایش یافته است و چین به یکی از معدود کشورهای جهان با افزایش خالص مساحت مانگرو تبدیل شده است. مدل مدیریت دریایی چین از «مسطح» به «سه بعدی» تغییر یافته، فناوری توسعه و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر دریایی چین به سرعت توسعه یافته و سطح حفاظت و استفاده فشرده از منابع دریایی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. چین به بهبود قوانین، مقررات و سیستم‌های سازمانی خود ادامه داده و از انواع روش‌های نظارت جامع مانند زمین، دریا، هوا و فضا برای ترویج نظارت بر هشدار اولیه اکولوژیکی دریایی، افزایش قابلیت‌های پیشگیری و کاهش بلایای دریایی و بنای سد ایمنی برای اکولوژی دریایی استفاده می‌کند.

چین و سایر کشورهای جهان در مورد حفاظت از محیط زیست دریایی توافق نظر دارند. از سال 2012، چین بیش از 800 پیشنهاد از انواع مختلف را به سازمان های بین المللی ارائه کرده، به طور فعال در تدوین قوانین بین المللی در مورد حفاظت از محیط زیست، حفاظت از منابع و غیره مشارکت داشته و با بیش از 50 کشور و سازمان بین المللی موافقت نامه های همکاری در ساخت مشترک کمربند و جاده را امضا کرده است. چین کمک‌های خارجی و آموزش‌های گسترده ای انجام داده و خرد و قدرت خود را برای پاسخگویی مناسب به چالش های زیست محیطی دریایی جهانی به کار گرفته است.

Messenger Pinterest LinkedIn