استاد رشته زبان و ادبیات فارسی

2014-11-05 19:02:54

دانشگاه مطالعات خارجی شانگهای (SISU) در ماه دسامبر سال 1949 میلادی تاسیس شد که نخستین دانشگاه مطالعات خارجی پس از تاسیس جمهوری خلق چین است. دانشگاه مطالعات خارجی شانگهای یکی از منشاهای مهم آموزش زبان های خارجی در چین و معروف ترین دانشگاه مطالعات خارجی در جنوب حوزه پایین تر رودخانه یانگ تسه چین تلقی می شود.

استاد رشته زبان و ادبیات فارسی

این دانشگاه 25 رشته زبان و 13 رشته غیر زبان در دوره لیسانس است. تا ماه اوت سال 2013، دانشگاه مطالعات خارجی شانگهای با 280 دانشگاه و سازمان بین المللی از 54 کشور و منطقه سراسر جهان روابط همکاری و تبادل برقرار کرده است. پس از بیش از 60 سال توسعه، این دانشگاه به دانشگاه پیشرو در چین و معروف در جهان تبدیل شده است.

 در سال ۱۹۹۷ میلادی گروه زبان و ادبيات فارسی در دانشگاه مطالعات بین المللی شانگهای با همکاری دانشگاه شهید بهشتی ایران و کمکهای سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شانگهای بنیان نهاده شد. دوره کارشناسی زبان و ادبيات فارسی در سال۱۹۹۷، دوره کارشناسی ارشد در سال ۲۰۰۷ ایجاد شد. در طول بیش از۱۵ سال تلاش مداوم، تربیت دانشجویان زبان و ادبيات فارسی لحظهای با وقفه مواجه نشد که در نتیجه ی آن، تا امروز، بیش از۶۰ تن از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی زبان و ادبيات فارسی دانشگاه مطالعات بین المللی شانگهای در سازمانها و اداره های مختلف دولتی ، شرکت های تجاری و مراکز رسانه ای اشتغال یافته اند .

استاد رشته زبان و ادبیات فارسی

در حال حاضر، ۱۲ دانشجو در مقطع کارشناسی، ۱ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این گروه آموزشی مشغول به تحصیل هستند.از فعالیتهای مهم گروه زبان و ادبيات فارسی دانشگاه مطالعات بین المللی شانگهای ، تأسیس اتاق ایرانشناسی در سال ۲۰۱۲ و بر گزاری نشست های بزرگداشت شاعران بزرگ فارسی از جمله سعدی ، فردوسی ، خیام ، مولوی هستند. از دیگر کوششهای این گروه برگزاری همایشهای ملی، تخصصی و بین المللی در حوزه های مختلف زبان و ادبیات فارسی است که از آن جمله می توان به سمینار بررسی متون درسی زبان فارسی در چین اشاره کرد. امروزه، این گروه به عنوان یک نهاد فرهنگی نتنها زبان و ادبیات فارسی را تدریس می کند ، بلکه با امکانات خوب و جدید تلاش می کند خود را به مرکز مطالعات ایرانشناسی تبدیل کند. .
پیش از ظهر روز یک روز روشن در حالی که نسیم خوشایندی می وزید، ما خبرنگاران رادیو بین المللی چین وارد این دانشگاه واقع در منطقه سونگ جیان واقع جنوب غربی شانگهای شدند و با استاد و دانشجویان رشته زبان فارسی دور هم نشستیم و گفت و گو کردیم.
لطفا شنونده این مصاحبه بشوید.استاد وانگ جن ژونگ سی و پنج ساله، پس از فارغ التحصیلی در رشته زبان و ادبیات فارسی از این دانشگاه در سال 2001 شروع به تدریس کرد.

استاد رشته زبان و ادبیات فارسی


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی