دیدار فرستاده ویژه رییس جمهوری چین از ایران

2014-11-25 14:03:51 CRI

پانزدهم نوامبر، منگ جیانگ جو فرستاده ویژه شی جین پینگ رییس جمهوری چین، عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و دبیر کمیته امور سیاسی و قانونگذاری چین، به طور جداگانه با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، الهام امین زاده معاون حقوقی رییس جمهوری و علی شمخانی دبیر کمیسیون امنیت ملی ایران دیدار و با رضا رحمانی وزیر کشور ایران گفت و گو کرد.

دو طرف درباره توسعه روابط دو جانبه چین و ایران، به ویژه پیشبرد به همکاری دو کشور در زمینه اجرای قانون تبادل نظر کرده و به تفاهم مهم دست یافتند.

منگ جیان جو گفت: از سال گذشته، روسای جمهوری چین و ایران در محل های مختلف بارها دیدار کرده و درباره ارتقای سطح روابط دو جانبه به بسیاری تفاهمات مهم رسیده و جهت توسعه روابط دو کشور در مرحله بعدی را تعیین کرده اند. چین مایل است ضمن ادامه تبادلات با مقامات عالی رتبه و اقشار مختلف ایران، به طور مداوم اعتماد متقابل سیاسی را تقویت بخشیده و همکاری های عملی در زمینه های اقتصادی و تجاری، فرهنگی، آموزشی و امنیت اجرای قانون را افزایش دهد. چین از شرکت فعالانه ایران در ایجاد"کمربند اقتصادی جاده ابریشم، زمینی و دریایی" استقبال می کند تا به توسعه مداوم روابط دو کشور یاری رساند.

دیدار فرستاده ویژه رییس جمهوری چین از ایران

وی تاکید کرد: چین و ایران در زمینه مبارزه با تروریسم منافع گسترده مشترک دارند. چین مایل است با افزایش همکاری با ایران، برای دفاع از منافع امنیتی دو کشور و کمک به صلح و ثبات منطقه نقشی مثبت ایفا کند.

جهانگیری در این دیدار بیان کرد: در سال های اخیر، توسعه روابط چین و ایران روند مطلوب خود را حفظ کرده است. همکاری و تبادلات در زمینه های مختلف نیز با موفقیت در جریان است.

وی ابراز امیدواری کرد که در چارچوب ایده راهبردی شی جین پینگ با عنوان "کمربند اقتصادی جاده ابریشم، زمینی و دریایی"، بیش از پیش همکارهای اقتصادی و تجاری دو کشور را تقویت بخشد.

جهانگیری افزود: ایران مایل است با افزایش هماهنگی و همکاری، به طور مشترک با تهدید ها مقابله کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی