ناوگروه نیروی دریایی چین وارد بندرعباس شد

2014-11-25 15:02:00

صبح روز شنبه 20 سپتامبر، ناوگروه اعزامی نیروی دریایی ارتش چین وارد بندرعباس ایران شد و در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش پهلو گرفت. این نخستین دیدار ناوگان چین از ایران در 40 سال گذشته به شمار می رود

نخستین ناوگروه اعزامی چین هنگام ورود از سوی سفیر چین در ایران و رییس ستاد منطقه یکم نیروی دریایی ارتش مورد استقبال قرار گرفت.

ناوگروه چین با دو ناوشکن "چانگ چون"و "چانگ جو" با 650 نیروی دریایی چینی وارد بندرعباس شد. هوانگ شین جیان، فرمانده گروه و معاون ستاد ناوگان دریای شرقی چین و امین تقی پور، رییس ستاد منطقه یکم نیروی دریایی ارتش ایران در آیین استقبال سخنرانی کردند. فرمانده ناوگروه چین با تشکر از استقبال گرم نیروی دریایی ایران و کارمندان سفارت چین و چینی های مقیم ایران، ابراز اطمینان کرد که این دیدار به توسعه دوستی و همکاری بین نیروهای دریایی دو کشور یاری خواهد کرد.   رییس ستاد منطقه یکم نیروی دریایی ارتش ایران نیز اعلام کرد: انتقال تجارب نظامی و برنامه های فرهنگی و ورزشی از اهداف و برنامه های پیش بینی شده برای این ناوگروه است و امیدواریم روابط بین ارتش های دو کشور بیش از پیش تقویت یابد.

به گفته ناخدا یکم، رامین تقی پور ناوگروه نیروی دریایی چین تا دوم مهر ماه در بندرعباس حضور خواهد داشت و در این مدت یک آزمایش دریایی مشترک با نیروی دریایی ایران برگزار می شود.

دیدار با نماینده رهبر ایران در این استان، استاندار هرمزگان، فرمانده ناوگان منطقه جنوب کشور و فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش از برنامه های پیش بینی شده برای ناوگروه چینی است.

ناوگروه نیروی دریایی چین وارد بندرعباس شد

ناوگروه نیروی دریایی چین وارد بندرعباس شد

ناوگروه نیروی دریایی چین وارد بندرعباس شد


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی