معاون نخست وزیر تاجیکستان: همکاری‌ها با چین را در زمینه‌های مختلف تعمیق می‌ بخشیم

2017-01-06 17:07:32 国际在线
عظیم ابراهیم معاون نخست وزیر تاجیکستان، پنج شنبه 5 ژانویه اظهار کرد، تاجیکستان از کمک‌های چین به توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورش قدردانی کرده و مایل است به اتفاق چین با استفاده از فرصت راهبرد "یک کمربند- یک جاده"، بیش از پیش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری، حمل و نقل، امنیتی و انسانی را تعمیق بخشیده و به توسعه روابط مشترک راهبردی میان دو کشور یاری کند.

یوی بین، سفیر چین در تاجیکستان همین روز پنج شنبه یک گردهمایی برگزار کرد و بیست و پنجمین سالگرد تاسیس روابط دیپلماتیک چین و تاجیکستان را جشن گرفت. بیش از 200 نفر از سیاستمداران، شخصیت‌ها از محافل‌ مختلف و نمایندگان چین در این فعالیت حضور یافتند.

معاون نخست وزیر تاجیکستان در سخنرانی خود، ثمرات غنی همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف، در طول 25 سال را عالی ارزیابی کرده و گفت، با وجود تغییرات بزرگ در اوضاع بین المللی، دو کشور همواره بر اصل "احترام متقابل، اعتماد متقابل و همکاری‌ها با منافع متقابل" پایبندند. تحت رهبری سران دو کشور، چین و تاجیکستان در امور بین المللی همکاری کرده، همکاری‌های انسانی را به طور عمیق توسعه داده و یک سلسله اسناد همکاری را به امضا رسانده اند. به این ترتیب، چین به بزرگ ترین سرمایه گذار و شریک تجاری تاجیکستان تبدیل شده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی