خطوط حمل و نقل دریای و راه آهن "وو هان-ایران" به مبادلات چین و ایران یاری می‌کند

2017-01-11 16:13:07 国际在线

پیشنهاد "یک کمربند و یک راه" چین روز به روز مورد حمایت‌ کشورهای بیشتری قرار می‌گیرد و ساخت پروژه‌های وابسته به این طرح به‌طور پیوسته در حال توسعه است، خطوط بین‌‌المللی بیشتری در حال اتصال به یکدیگر هستند و نیرویی تازه‎ را برای وصل شدن به شریان بزرگ تجارت اروپا و آسیا ایجاد کرده‎اند. خطوط حمل و نقل دریایی و راه آهن "وو هان-قزاقستان –ایران" یکی از این خطوط بین المللی است.

وانگ لی جون رئیس هیئت مدیره شرکت حمل و نقل بین‌‌المللی هان‌اوی شهر وو هان، ماه سپتامبر سال جاری میلادی در یک سمینار حمل و نقل بین‌المللی اظهار کرد که "در حال حاضر ما قصد داریم از طریق رودخانه یانگ تسه به شانگهای و سپس از طریق دریا عازم بندر عباس در جنوب ایران شویم و پس از طریق راه آهن ایران به تهران برسیم. از اوائل سال 2014، ساخت خط آهن ایران-ترکمنستان-قزاقستان شروع شد و در سال 2015 به‌طور رسمی به بهره‎برداری رسید. با استفاده از این خط آهن‌، ظرف تنها 15 روز می‎توان کالاها را از بندر عباس به شهر وو هان حمل کرد."

سال 2014، خط آهن ووهان به سمت آسیای مرکزی و اروپاراه‎اندازی شد که تا اکتبر سال 2016، بیش از 100 قطار در این مسیر مشغول به تردد شده‎اند. همراه با توسعه مبادلات اقتصادی و تجاری چین با کشورهای در مسیر "یک کمربند و یک راه" و همکاری‌های موسسات شهر وو هان با موسسات ایرانی، نیاز صنایع تولید به شبکه لجستیک پیشرفته تر و سریع تر بطور پیوسته افزایش می‌یابد.

آقای وانگ لی جون می‎گوید: خدمات ما به موسسات تولیدی به این صورت است که در صورت عدم نیاز این مؤسسات به انتقال سریع کالا، ما از مسیر دریایی کالاها را حمل خواهیم کرد و در صورت نیاز به یک مسیر سریع‎تر از خط آهن استفاده می‎کنیم. ما با راه‎آهن قزاقستان روابط راهبردی داریم و با راه آهن و سفارتخانه‎های ایران نیز روابط مطلوب و مبادلات خوبی ایجاد کرده‌ایم. ما باید به ورود مؤسسات چین به کشورهای دیگر کمک کنیم. ترکیب مسیر دریایی و زمینی، سریع تر از مسیر دریایی و ارزان‌‎تر از راه هوایی است و فاصله چین با کشورهای دیگر را نزدیک‌‎تر می‎کند."

پس از امضای توافقنامه هسته‌ای، ایران به گسترش میزان تجارت بین‌المللی و احیای اقتصادی داخلی نیاز دارد. آقای وانگ لی مسئول امور بین‌المللی شرکت هان‌‌او در گفت‎وگو با خبرنگار رادیو بین‌المللی چین ضمن اشاره به دعوت شرکت ملی راه آهن ایران از شرکت هان برای سفر به ایران در اوایل سال 2017 میلادی و رایزنی درباره سازوکارهای همکاری می‎گوید: احساس می‎کنم ایران بسیار امیدوار است بتواند از طریق "یک کمربند و یک راه" با چین همکاری کند."

امتیاز ویدیو ها

تقویم